Pożyczkę weźmiesz nawet w kiosku - współpraca RUCH i Vivus

2015-04-23 17:35:06

Coraz łatwiej dostać pożyczkę. Dla tych, którzy nie lubią załatwiać spraw drogą internetową, Vivus przygotował specjalną ofertę. Od teraz pieniądze można pożyczyć w sieci kiosków i saloników prasowych RUCH.

Po zakończonym z sukcesem programie pilotażowym nowa propozycja pożyczek pojawi się na stałe, na razie w tysiącu punktów, a w przyszłości najprawdopodobniej w całej sieci sprzedaży RUCH.

Jak to możliwe?

Pożyczki w punktach RUCH-u przyznawane są dzięki specjalnie przygotowanym pakietom startowym na zdefiniowaną kwotę pożyczki. W każdym starterze klient znajdzie niezbędne informacje, jak również wniosek kredytowy. Zainteresowany może wziąć pakiet do domu i spokojnie się z nim zapoznać lub - jeśli zależy mu na czasie - złożyć wniosek od razu. Aby zawnioskować, konieczne będzie podanie podstawowych danych osobowych, jak również okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Weryfikacja

Kolejnym krokiem jest weryfikacja przeprowadzona przez Vivus Finance. Pożyczkodawca sprawdzi wiarygodność kredytową klienta,. Decyzja o przyznaniu - bądź nie - pożyczki zostanie wysłana do niego SMS-em. W przypadku decyzji pozytywnej środki zostają przelane na konto klienta.

Dostęp do usług dla nowej grupy klientów

Możliwość zaciągnięcia pożyczki w kiosku wprowadzono, aby klient mógł zrealizować jak najwięcej potrzeb w jednym miejscu. Przedstawiciele Vivus Finance podkreślają, że rozwiązanie otworzy dostęp do usług nowej grupie klientów.

Dotychczasowi klienci cenią sobie możliwość bezpośredniego kontaktu, wolą pójść do saloniku, który znają od lat, niż wypełnić wniosek online. W ramach projektu zaprojektowano nowy proces sprzedaży, tzw. "startery pożyczkowe", którego istotnym elementem jest to, że klient może bez zobowiązań zabrać umowę do domu, przeczytać i wrócić z nią, kiedy chce.

Nowe rozwiązanie ma na celu zdobycie połowy naziemnego rynku krótkoterminowych pożyczek gotówkowych. Obecnie rynek firm pożyczkowych w Polsce szacowany jest na około 4,5 mld zł. Sprzedaż odbywa się w Internecie i poprzez sprzedaż naziemną. Z kolei z 2,2 mld zł sprzedaży tradycyjnej aż 1 mld przypada na pożyczki krótkoterminowe. Planem Vivus jest - dzięki połączeniu sił z RUCH-em - zajęcie połowy rynku, czyli osiągniecie sprzedaży na poziomie 500 mln rocznie.

Żaneta Pilarska