Ranking pożyczek pozabankowych na 1000 zł: kwiecień 2015

2015-04-17 12:55:55

Pożyczka w firmie pozabankowej z góry traktowana jest jako niezwykle droga. A wcale tak być nie musi. Sprawdzamy najatrakcyjniejsze propozycje pożyczek pozabankowych na 1000 zł.

Pozabankowe firmy pożyczkowe to alternatywa dla kredytów bankowych, szczególnie jeśli interesujące nas kwoty nie należą do najwyższych. Środki otrzymujemy bowiem bez zbędnych formalności, zdalnie - przelewem na rachunek - i przede wszystkim szybko, a czas może mieć w takich przypadkach kluczowe znaczenie. Wadą pożyczek pozabankowych są natomiast wysokie koszty spłaty. Postanowiliśmy to sprawdzić i wybrać najtańsze rozwiązania dla kwoty 1000 zł.

1. Pandamoney

Pomijając wszelkie promocyjne oferty przygotowane dla nowych klientów, najtańszą pożyczkę na 1000 zł oferuje firma Pandamoney. Ustalając standardowy dla takich produktów okres spłaty, wynoszący 30 dni, kwota konieczna do spłaty wyniesie nas 1100 zł, a więc koszty to zaledwie 100 zł. Zmniejszając okres spłaty do tygodnia, koszt pożyczki obniży się do 50 zł.

Warto przy tym zaznaczyć, że interesująca nas kwota jest dostępna już podczas pierwszej transakcji zawieranej z firmą Pandamoney.

2. Vivus

Vivus to jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych działających na naszym rynku i trzeba przyznać, że jej oferta jest warta uwagi. W zamian za 1000 zł pożyczki udzielonej na 30 dni, kwota do zapłaty wyniesie 1140 zł (gdy to nasza pierwsza pożyczka w Vivusie, otrzymamy ją za darmo). Jeśli termin spłaty skrócimy do 7 dni, koszt pożyczki zmaleje do 71 zł.

3. MiniCredit

Ostatnie miejsce na podium zajmuje pożyczka w firmie MiniCredit. Przy powyższych założeniach 30-dniowa pożyczka to koszt 195 zł, a 7-dniowa: zaledwie 46 zł. Niestety, aby zaciągnąć szybki kredyt na interesującą nas kwotę 1000 zł, musimy wcześniej przynajmniej dwukrotnie skorzystać z usług firmy.

4. Provident

Alternatywą dla wyżej wymienionych ofert może być pożyczka w Providencie, która wprawdzie jest droższa (Provident nastawia się nie na chwilówki, ale na pożyczki oferowane w dłuższym okresie spłaty), jednak pozwala na rozłożenie płatności na dłuższy okres - od 3 do 12 miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję i płatność w formie rat miesięcznych, dokonywanych przelewem, całkowita kwota do zapłaty wyniesie 1 237,70 zł. 6-miesięczne raty podwyższą tę kwotę do 1 275,47 zł, natomiast wydłużenie okresu spłaty do 12 miesięcy będzie oznaczało konieczność przelania na rachunek pożyczkodawcy 1 352,94 zł. Mimo tego stosunkowo niskie raty miesięczne nie powinny być istotnym obciążeniem dla domowego budżetu, a to sprawia, że ofertę Providenta warto rozważyć.

Emilia Kasińska