Najtańsze pożyczki przez Internet: kwiecień 2015

2015-04-24 18:59:58

Korzystanie z usług pozabankowych firm pożyczkowych nie musi być takie drogie, o ile wiemy, które firmy oferują pożyczki najtaniej na rynku. Sprawdź, gdzie najkorzystniej pożyczysz przez Internet w kwietniu.

Zainteresowanie szybkimi pożyczkami z prywatnych, pozabankowych firm nie jest zjawiskiem nadzwyczajnym. Oferty takie mają wiele istotnych zalet, rozpoczynając od zminimalizowania formalności, a na szybkich decyzjach kredytowych i błyskawicznym przelewaniu środków na rachunek pożyczkobiorcy kończąc. Niestety powszechna jest też wiedza na temat wysokich kosztów, z jakimi wiążą się tego typu operacje finansowe. Postanowiliśmy sprawdzić, w których firmach będą one najniższe.

Sprawdź też: Pożyczki pozabankowe za 0 zł - prawda czy mit?

Pandamoney

W kwietniu zdecydowanie najciekawszą ofertę przygotowała dla swoich klientów firma Pandamoney. Oferuje ona pożyczki w kwocie od 100 do 1800 zł, z terminem spłaty wynoszącym od 7 do 30 dni. Co jednak najważniejsze, przy najdłuższym okresie spłaty całkowity koszt naszej pożyczki wynosi 10 proc. (w skali miesiąca) od pożyczonego kapitału. Za każde 100 zł zapłacimy więc 10 zł, co w przypadku firm pozabankowych jest wynikiem doskonałym i zdecydowanie godnym uwagi.

Vivus

Kolejną interesującą firmą pożyczkową jest Vivus. Już przy pierwszym kontakcie z tym pożyczkodawcą możemy wnioskować o kwotę do 1600 zł, a przy stałej współpracy, nawet do 4000 zł. Pożyczając 1000 zł na 30 dni, zapłacimy 140 zł, a przy najwyższej dostępnej kwocie, nasze opłaty wzrosną do 560 zł. Vivus oferuje dodatkowo możliwość wydłużenia okresu spłaty o dodatkowe 7, 14 lub 30 dni, jednak wiąże się to z opłatami dodatkowymi.

MiniCredit

Godna uwagi jest również propozycja firmy MiniCredit, która oferuje pożyczki od 100 zł do 3000 zł. W przypadku pierwszego kontaktu z firmą, maksymalna kwota wynosi 500 zł, natomiast wspomnianą kwotę maksymalną pożyczymy dopiero przy siódmej pożyczce. MiniCredit, podobnie jak poprzednie firmy, oferuje maksymalnie 30-dniowy okres spłaty. Koszt miesięcznej, 1000-złotowej pożyczki to 195 zł. Podobnie jak w Vivusie, również w MiniCredit możemy swobodnie przedłużyć okres spłaty, jednak ponownie wiąże się to ze znacznymi opłatami.

Wszystkie wymienione firmy prowadzą weryfikację swoich klientów w bazach BIK. Dodatkowo Vivus oferuje promocję dla nowych klientów, którzy kwotę do 1600 zł mogą pożyczyć bez naliczania dodatkowych kosztów (w MiniCredit za pierwszym razem bez opłat pożyczymy do 500 zł).

Tomasz Słupczyński