Ranking lokat dla nowych klientów: kwiecień 2015

2015-04-17 13:18:54

Nie jest tajemnicą, że banki chętnie przyciągają w swoje progi nowych klientów, oferując im preferencyjne warunki korzystania z różnego rodzaju produktów. Najczęściej dotyczy to depozytów. Sprawdzamy, na jakie zyski mogą w kwietniu liczyć nowi klienci w poszczególnych bankach.

Atrakcyjne warunki lokat to od wielu lat sprawdzona i skuteczna metoda na przyciąganie nowych klientów. W dobie rekordowo niskich stóp procentowych takie oferty są w zasadzie jedyną szansą na osiągnięcie przez klientów godziwych zysków z depozytów bankowych. Sprawdzamy, w których instytucjach proponowane są obecnie najatrakcyjniejsze warunki depozytowe dla nowych klientów. Interesująca nas kwota lokaty to 10 tysięcy zł.

Deutsche Bank Polska: 5 proc.

Jedną z lepszych propozycji dla nowych klientów posiada Deutsche Bank Polska i jest to db Lok@ta na 2 miesiące z oprocentowaniem aż 5 proc. w skali roku. Skorzystać z oferty można w oddziale, ale konieczne jest do tego założenie konta osobistego dbNET. Jeśli nie założymy konta, możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości jedynie 2, proc. w skali roku. Przedterminowe zerwanie umowy skutkuje całkowitą utratą odsetek.

Zysk z 10 tysięcy zł po zakończeniu umowy i opodatkowaniu: 67,5 zł.

Idea Bank: 4 proc.

Niewiele gorsza pozostaje oferta Idea Banku - w postaci lokaty Happy. Jest to 3-miesieczny depozyt oprocentowany na 4 proc. w skali roku. Warto zaznaczyć, że lokata ta po upływie pierwszych 3 miesięcy odnawia się automatycznie, jednak już na warunkach lokaty standardowej.

Co istotne, klient nie musi związać się z bankiem rachunkiem osobistym, ani żadnym innym produktem, a sama lokata dostępna jest przez Internet. Wycofując pieniądze przed czasem, tracimy wszystkie odsetki.

Zysk z 10 tysięcy zł po zakończeniu umowy i opodatkowaniu: 81 zł.

mBank: 4 proc.

Identyczne oprocentowanie proponuje nowym klientom mBank na swojej 3-miesięcznej lokacie. Tym razem musimy liczyć się jednak z koniecznością założenia rachunku osobistego, który nieco zmniejsza atrakcyjność oferty depozytowej. Zrywając umowę lokaty przed terminem zapadalności, tracimy część odsetek.

Zysk z 10 tysięcy zł po zakończeniu umowy i opodatkowaniu: 81 zł.

BGŻ Optima: 4 proc.

Oferta BGŻ Optima również wiąże się z 4-proc. zyskiem na kwartalnej lokacie. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku zerwania umowy, bank wypłaci nam 100 proc. należnych odsetek, naliczonych dla okresu od rozpoczęcia do zerwania lokaty. Z oferty tej możemy skorzystać przez Internet. Bank nie wymaga założenia konta osobistego, bo i tego rodzaju rachunków w swojej ofercie nie posiada.

Zysk z 10 tysięcy zł po zakończeniu umowy i opodatkowaniu: 81 zł.

BIZ Bank: 4 proc.

I znów 4 proc. w skali roku oferuje na lokacie kolejny bank - tym razem jest to BIZ Bank i 1- lub 2-miesięczna Smart Lokata "na powitanie". Cała operacja nie będzie na nas wymuszała założenia konta osobistego. Z oferty można skorzystać tylko przez Internet.

Zysk z 10 tysięcy zł po zakończeniu umowy i opodatkowaniu: 54 zł (przy lokacie 2-miesięcznej) lub 27 zł (przy lokacie miesięcznej).

Meritum Bank: 4 proc.

4 proc. w skali roku zarobimy też na 2-miesięcznej Lokacie Start w Meritum Banku. Skorzystać z oferty możemy przez Internet lub mobilnie. Niestety, będziemy zobowiązani założyć konto osobiste w banku. Wycofując pieniądze przed terminem zapadalności lokaty, stracimy odsetki.

Zysk z 10 tysięcy zł po zakończeniu umowy i opodatkowaniu: 54 zł.

Zarobki zapewniane przez lokaty dla nowych klientów można uznać za atrakcyjne, szczególnie w sytuacji, gdy standardowe depozyty oprocentowane są średnio na 2 proc. w skali roku.

Tomasz Słupczyński