Pożyczka w Ekspres Kasie: nasza opinia

2015-05-27 18:40:22

Pożyczki pozabankowe to szansa na szybkie zdobycie gotówki, uniknięcie irytujących formalności i uproszczone procedury kredytowe. Jedną z takich propozycji posiada w swojej ofercie firma Ekspres Kasa. Czy jednak na pewno warto korzystać z jej usług? Przedstawiamy naszą opinię.

Ekspres Kasa to firma pożyczkowa należąca do grupy Ferratum, będącej jednym z największych pożyczkodawców w Europie. Oferowane mikropożyczki są dostępne dla osób, które ukończyły 21 rok życia i nie posiadają przeterminowanych zadłużeń kredytowych.

Oferta

W Ekspres Kasie można zaciągnąć pożyczkę w kwocie od 100 do 2000 zł. W przypadku nowych klientów maksymalna kwota jest ograniczona do 1500 zł, jednak plusem jest to, że w ramach promocji firma nie pobiera za pierwszą pożyczkę żadnych opłat. To sprawia, że w praktyce jest to pożyczka darmowa.

Dostępne terminy spłaty to 15, 30 i 60 dni, przy czym najdłuższy możliwy jest do zastosowania tylko w przypadku chwilówek o wartości min. 200 zł.

Jak zaciągnąć pożyczkę?

W celu zaciągnięcia pożyczki należy podać:

  • numer dowodu osobistego,
  • numer telefonu komórkowego,
  • numer własnego konta bankowego.

Na stronie Ekspres Kasy wypełniamy wniosek, podając wszelkie niezbędne informacje, po czym konieczne będzie dokonanie przelewu na rachunek firmy, w celu weryfikacji naszych danych. Przelew weryfikacyjny opiewa na kwotę zaledwie 1 grosza, a niezbędne informacje potrzebne do jego wykonania uzyskamy po akceptacji umowy.

Po pozytywnej weryfikacji danych i weryfikacji przelewem pożyczka może trafić na nasze konto nawet w 10 minut.

Koszty

Nowi klienci mogą liczyć na pożyczkę pozbawioną dodatkowych kosztów, ograniczoną do kwoty 1500 zł.

W przypadku standardowej oferty koszty spłaty pożyczki w kwocie 500 zł, zaciągniętej na 30 dni wyniosą 165 zł. Pożyczka na 1000 zł będzie kosztowała 285 zł, a skorzystanie z maksymalnej kwoty, czyli 2000 zł, będzie wiązało się z koniecznością spłaty dodatkowego 1050 zł rozłożonych na dwie raty (pożyczki w kwocie od 1600 zł udzielane są tylko na okres 60 dni i są płatne w dwóch równych ratach).

Przedłużenie spłaty

Pożyczkę można przedłużyć na okres identyczny do pierwotnego terminu spłaty. Koszt takiej operacji jest taki sam jaki prowizja naliczona przy pierwszej operacji.

Podsumowanie

Na korzyść Ekspres Kasy przemawia szybka procedura kredytowa i możliwość otrzymania środków na własny rachunek nawet w ciągu 10 minut. W przypadku stałych klientów cały proces jest dodatkowo przyspieszony, gdyż nie wymaga weryfikacji danych. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z możliwości przedłużenia terminu spłaty, a wszystkie warunki działania firmy są jasne i z góry określone. Niestety - koszty spłaty są dość wysokie, zwłaszcza w przypadku najdłuższego okresu kredytowania.

Renata Grochowska