O tym, jak firmy pożyczkowe walczą o klienta

2015-03-23 16:32:00

Walka o klienta na rynku pożyczkowym trwa w najlepsze. Wciąż pojawiają się nowe firmy, proponujące coraz bardziej kuszące warunki. Pierwsza pożyczka za zero! Brak formalności! Pieniądze na koncie w 5 min! - to tylko niektóre z haseł mających zachęcać klientów. Sprawdziliśmy, jak firmy pożyczkowe walczą o klienta.

Polacy często korzystają z usług pożyczkowych firm pozabankowych, co w naturalny sposób wpływa na wzrost konkurencji rynkowej. Sprawdźmy więc, w jaki sposób poszczególne firmy chcą zachęcić klientów, aby korzystano akurat z ich usług.

Provident wprowadza nowe produkty

Provident jest jedną z najpopularniejszych finansowych instytucji pozabankowych w Polsce, jednak stale musi walczyć o swoje miejsce na rynku. Firma oferuje takie produkty jak: pożyczki konsolidacyjne czy pożyczki dla małych i średnich firm, które nie były zbyt dotychczas popularne w przypadku firm pozabankowych.

Do tej pory firma stawiała na bezpośredni kontakt z klientem, obecnie, podążając za trendami, przechodzi coraz bardziej na sprzedaż online. Od ubiegłego roku klienci mogą również korzystać z opcji spłat miesięcznych, poprzednio możliwa była jedynie spłata tygodniowa.

Pierwsza pożyczka gratis

Wiele chwilówek oferujących swoje produkty online proponuje pierwszą pożyczkę za 0 zł. W Polsce już 11 firm udostępnia taką możliwość. Firma Vivus pożyczy za pierwszym razem 1600 zł nawet na 30 dni bez opłat, Filarum do 1000 zł, w Net Credit do 1500 zł również na 30 dni.

Większe kwoty

Instytucje pozabankowe zachęcają też wysokimi kwotami, które można otrzymać. W Profi Credit nowy klient może otrzymać nawet 9000 zł, natomiast standardowo maksymalna kwota pożyczki może wynieść 25 000 zł. W Zaimo zarówno dla nowego, jak i stałego klienta przewidziano maksymalne 6000 zł.

Długi czas spłaty

Okazuje się, że instytucje pozabankowe wyznaczają coraz dłuższy czas spłaty. W Vivusie należy spłacić pożyczkę maksymalnie w 30 dni, ale już w Ekspres Kasie jest to 60 dni, w InCredit nawet 24 miesiące. A w Assa Kredyt nawet 36 miesięcy.

Kolorowe, krzykliwe reklamy, produkty dla firm, coraz wyższe kwoty czy długi okres spłaty to tylko niektóre sposoby, z których korzystają firmy pożyczkowe, aby zachęcić do skorzystania z ich usług. Pamiętajmy jednak, że gdy już w ostateczności wybierzemy tego typu usługi, niech naszym doradcą będzie zdrowy rozsądek.

Żaneta Pilarska