Czym jeżdżą najbogatsi Polacy?

2015-06-12 09:00:19

W garażach najbogatszych Polaków znajdziemy niejedno ekskluzywne auto, na zakup którego Polak ze średnią krajową musiałby pracować przez całe życie. Sprawdźmy, które samochody upodobali sobie ci najzamożniejsi.

Zestaw obowiązkowy do podróżowania przez najbogatszych Polaków to przede wszystkim szofer, schłodzony szampan, fotel z masażem, podnóżkiem i klimatyzacją, a do tego jonizator powietrza. W których autach znaleźli takie luksusy?

Audi A8

Najbogatszy z Polaków, Jan Kulczyk, podróżuje po Polsce Audi A8, czyli limuzyną niemieckiej marki z najwyższej półki. Jest to w chwili obecnej na rynku jeden z najlepszych modeli luksusowych limuzyn. Jego długość to 5,14 metrów, a wersja A8 L jest jeszcze dłuższa. Auto naszpikowane jest elektroniką, np. posiada system multimedialny Rear Seat Entertainment, jonizator powietrza we wnętrzu pojazdu, a także wspomaganie zamykania drzwi oraz lodówkę zamontowaną w oparciu tylnego siedzenia. Warto dodać, że najtańsze Audi A8 kosztuje od ok. 365 tys. zł, a model A8 L W12 - ponad 643 tys. zł.

Mercedes S 65 AMG

Drugie miejsce na liście najbogatszych Polaków zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, ojciec telewizji Polsat. Jego majątek opiewa na 11,9 mld zł. Zygmunt Solarz–Żak podróżuje Mercedesem S 65 AMG wyposażonym w 6-litrowe AMG V12 biturbo, która generuje moc 630 KM. Model ten przyspiesza do 100 km/h w ciągu 4,3 sekund i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h. W ekskluzywnym pakiecie można otrzymać skórzaną podsufitkę, takie samo obszycie deski rozdzielczej i paneli drzwi oraz dodatkowe okładziny drewniane i stalowe listwy progowe AMG z białym podświetleniem. Cena takie modelu to ponad 1 mln zł.

Range Rover

Podium najbogatszych Polaków zamyka Michał Sołowow, który jest nie tylko biznesmenem, ale również kierowcą rajdowym z mistrzowskimi tytułami na koncie. Jego majątek szacowany jest na 7,7 mld zł, a sam Sołowow porusza się po drogach czarnym Range Roverem.

BMW serii 7 i Porsche Panamera

Tuż za podium plasuje się Leszek Czarnecki z majątkiem opiewającym na 5 mld zł. Ten biznesmen z Wrocławia od kilku już lat porusza się BMW serii 7. Wiadomo także, że oprócz tego auta, posiada również swojej kolekcji Porsche Panamerę.

Audi A8 i Porsche 911

Na piątym miejscu wśród najbogatszych uplasował się Dariusz Miłek, którego majątek jest szacowany na 3,86 mld zł. Twórca sieci obuwniczej CCC podróżuje Audi A8, czyli największym autem z segmentu luksusowych limuzyn. Dodatkowo Dariusz Miłek użytkuje także legendę wśród samochodów sportowych, czyli Porsche 911, którego cena waha się od 411 tys. zł do ponad 1 mln zł.

Tomasz Słupczyński