Dokąd po tani kredyt na motocykl?

2015-03-23 11:10:32

Wiosna za pasem, więc już niedługo drogi publiczne zapełnią się motocyklistami. Fanów tych pojazdów nie brakuje. Ci, którzy dopiero mają zamiar zakupić swój pierwszy motocykl bądź wymienić dotychczasowy sprzęt, powinni wiedzieć, gdzie warto udać się po tani kredyt na ten cel.

Jeżeli ktoś marzy o zakupie motocykla, powinien wiedzieć, jakie banki udzielają takich kredytów i gdzie będzie najtaniej. Można zapoznać się z ofertą kredytów gotówkowych, ponieważ mogą być one przeznaczone na dowolny cel, zatem również na zakup motocykla. Najlepiej jednak sprawdzić ofertę kredytów stricte samochodowych (którymi możemy sfinansować zakup nie tylko aut, ale i innych pojazdów mechanicznych, ponieważ dzięki swej konstrukcji są one kredytami tańszymi od kredytów gotówkowych.

Który bank pożyczy na motocykl?

Warto przeanalizować propozycje takich banków jak: Alior Bank, Plus Bank, Getin Bank, mBank, Deutsche Bank, Bank Pocztowy, a także Santander Consumer Bank. Pozostańmy przy ostatnim banku, ponieważ jego oferta wydaje się dość atrakcyjna dla klientów, którzy zamierzają się ubiegać o kredyt na zakup motocykla.

Analiza oferty Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank oferuje kredyt na zakup motocykla oraz quada – niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy używany pojazd, a także czy kupowany jest on w Polsce, czy za granicą. W momencie spłaty kredytu motocykl nie może mieć jednak więcej jak 7 lat. Z oferty można skorzystać nawet przy braku wkładu własnego, a maksymalna kwota kredytu wynosi 80 tys. zł. Za taką kwotę można już zakupić pojazd naprawdę wysokiej klasy. Okres kredytowania wynosi do 72 miesięcy. Bank akceptuje wszystkie źródła dochodu.

Nieco inna jest oferta kredytu na zakup motoroweru i skutera w tym banku. W tym przypadku Santander Consumer Bank żąda już wkładu własnego w wysokości przynajmniej 20 proc. Kredytuje zakup wyłącznie nowego motoroweru lub skutera. Maksymalna kwota takiego kredytu sięga 30 tys. zł, a termin spłaty wynosi do 36 miesięcy.

Gdy motocykl kosztuje tyle, co mieszkanie

Poszukiwania najtańszego kredytu na zakup motocykla nie powinny się kończyć na ofercie Santander Consumer Banku. Wiele jest choćby kredytów samochodowych, które mogą być przeznaczone na zakup motocykli. Trzeba wiedzieć, że wiele marek motocykli jest nawet droższych od samochodów, np. za najnowszej klasy modele Harley Davidson w polskich salonach trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych. Niestety, takich zakupów polskie banki raczej nie finansują – chyba że są to pożyczki gotówkowe lub hipoteczne.

Marzena Kazbieruk