Najwyżej oprocentowane lokaty w dolarach: marzec 2015

2015-03-14 10:40:02

Lokaty walutowe nie są najatrakcyjniejszymi produktami oszczędnościowymi. Gdy jednak posiadamy kapitał obcy, nie chcąc go wymieniać na złotówki, lepiej złożyć go na lokacie, niż trzymać w przysłowiowej skarpecie. Na jaki zysk możemy liczyć w przypadku chęci zdeponowania na procent dolarów amerykańskich?

Już na początku należy podkreślić, że tylko część banków oferuje swoim klientom lokaty walutowe. Wiąże się to przede wszystkim z małą opłacalnością tego typu rozwiązań. Mimo wszystko osoby zainteresowane założeniem depozytu w dolarach amerykańskich mogą znaleźć odpowiednie oferty. Który zatem bank wybrać?

Maksymalnie 1,5 proc.

Ofertę depozytu oprocentowanego na poziomie 1,5 proc. posiada Alior Bank, a także obsługiwane przez tę instytucję T-Mobile Usługi Bankowe. W rzeczywistości jest to identyczna oferta lokaty zakładanej na okres 3 lat. W jej ramach możemy liczyć na łatwy dostęp on-line, bez konieczności posiadania konta, a także na niski próg wejścia, wynoszący zaledwie 200 dolarów. Kwota maksymalna nie jest w żaden sposób ograniczona. Warto też podkreślić, że oprocentowanie tej długoterminowej lokaty jest zmienne.

1,15 proc.

Nieco niższe oprocentowanie, wynoszące 1,15 proc., może zaoferować na swojej 3-letniej lokacie Noble Bank i Getin Bank. W obu przypadkach jest depozyty będą oprocentowane według stałej stopy. Noble Bank nie wymaga od swoich klientów posiadania, ani zakładania rachunku osobistego do otwarcia depozytu, jednak minimalna kwota wejścia to aż 10 000 dolarów. W Getin Banku, kwota ta została zmniejszona do zaledwie 100 USD.

Identyczne oprocentowanie (choć według zmiennej stopy) oferują ponownie Alior Bank i T-Mobile UB na dwuletnich depozytach. Przy lokatach rocznych proponują lokaty na 1 proc. (oprocentowanie stałe).

1 proc. i mniej

Kolejne propozycje oznaczają zyski na poziomie maksymalnie 1 proc. w skali roku. Mowa tu o depozytach Credit Agricole, PKO BP, BIZ Banku i BNP Paribas. W pierwszym przypadku taki zysk zapewni lokata 3-letnia, w kwocie minimalnej wynoszącej 100 dolarów, zakładana wraz z kontem osobistym. Podobne warunki, jednak bez konieczności posiada konta, proponuje PKO BP.

BNP Paribas również nie wymaga posiadania konta, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z istotnymi ograniczenia w przedziale kwotowym depozytu, wynoszącym od 10 000 USD.

W BIZ Banku założymy tymczasem lokatę na minimum 1 000 USD, jednak tylko wraz z kontem i tylko osobiście, udając się do oddziału.

Emilia Kasińska