Najwyżej oprocentowane lokaty walutowe: marzec 2015

2015-03-12 16:12:55

W polskich bankach najczęściej można spotkać propozycje lokat walutowych w euro (EUR), dolarze (USD) lub w funcie brytyjskim (GBP). Jakie jest oprocentowanie tych depozytów w marcu?

Lokaty walutowe są przeważnie dużo niżej oprocentowane w porównaniu z lokatami w złotych. Powodem takiej różnicy są przede wszystkim niższe stopy procentowe w bankach centralnych za granicą. Oto lokaty walutowe najwyżej oprocentowane w marcu 2015 roku.

Sprawdź też: Jak zarabiać na opcjach walutowych?

Alior Bank i T-Mobile UB: 3-letnie lokaty w EUR na 1,55%

Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe oferują identyczną lokatę w euro - na 3 lata ze zmiennym oprocentowaniem w wysokości 1,55% w skali rocznej. Minimalna kwota wpłaty wynosi 200 euro. Lokatę można założyć nie tylko w oddziale banku, ale także przez Internet i telefon. Korzystając z tej promocji, nie trzeba zakładać konta, a lokata może być odnawiana automatycznie. Niestety, przedterminowe zerwanie umowy wiąże się z utratą odsetek.

Przykład: Wpłacając 5000 euro na okres 3 lat, zarobimy już po odliczeniu podatku 188,32 euro.

Alior Bank i T-Mobile UB: 3-letnie lokaty w USD na 1,5%

Ponownie te same banki wygrywają, jeśli chodzi o najwyższe proponowane oprocentowanie lokat - tym razem w dolarach. W obu przypadkach depozyty możemy założyć na 3 lata ze zmiennym oprocentowaniem w wysokości 1,5% w ujęciu rocznym (odsetki kapitalizowane są zgodnie z terminem zapadalności). Minimalna kwota lokaty wynosi 200 USD, ale za to brak ograniczeń w maksymalnej wysokości depozytu. Plusem tej oferty jest możliwość założenia lokaty przez Internet, telefon, a także w oddziale banku. Lokata jest również odnawialna i nie wymaga zakładania konta. Niestety, przedterminowe zerwanie umowy wiąże się z całkowitą utratą odsetek.

Przykład: Zakładając lokatę w wysokości 5000 USD na 3 lata z oprocentowaniem 1,5%, otrzymamy odsetki po opodatkowaniu w wysokości 182,25 USD.

Alior Bank i T-Mobile UB: 3-letnie lokaty w GBP na 1,5%

1,5% w skali rocznej oba banki proponują także osobom chcącym ulokować pieniądze w funtach brytyjskich. Minimalna kwota lokaty wynosi 100 GBP, nie ma zaś ograniczeń w maksymalnej wysokości wpłaty. Depozyt i tym razem można założyć w oddziałach banków, on-line i przez telefon. Również i tym razem nie jest wymagane założenie konta osobistego. Przedterminowe zerwanie lokaty sprawia, że traci się zgromadzone odsetki.

Przykład: Zakładając lokatę w wysokości 5000 GBP na 3 lata z oprocentowaniem 1,3%, otrzymamy odsetki po opodatkowaniu w wysokości 121,5 GBP.

 

Ilona Maciejuk