TOP 5 najlepszych lokat na 3 miesiące: luty 2015

2015-02-21 17:09:15

Dla wszystkich zainteresowanych krótkoterminowymi depozytami sprawdziliśmy, co luty przyniósł w zakresie oprocentowania lokat trzymiesięcznych.

Na rynku lokat bankowych nadal nic szczególnego się nie dzieje. Ciągle brakuje atrakcyjnych ofert. Niestety, oprocentowanie utrzymuje się na niskim poziomie. Od czasu do czasu pojawiają się ciekawsze oferty depozytów z zupełnie przyzwoitym oprocentowaniem. Przyjrzyjmy się zatem tym, w ramach których można ulokować pieniądze na okres 3 miesięcy.

4,5% na Lokacie Happy w Idea Banku

Luty 2015 r. nie przyniósł specjalnych zmian w sektorze lokat 3-miesięcznych. Nadal najlepszą ofertę lokaty zakładanej na 3 miesiące ma Idea Bank, który proponuje swoim klientom Lokatę Happy, oprocentowaną na 4,5 proc. Maksymalna kwota, jaką można na niej zdeponować, wynosi 10 tys. zł. Lokatę Happy można zakładać w oddziałach banku, przez telefon lub Internet. Jest to oferta skierowana tylko do nowych klientów.

4% na Lokacie Bezkarnej w BGŻOptima

Znów jedynie dla nowych klientów dostępna jest kolejna, oprocentowana tym razem na 4% lokata - w BGŻOptima. Maksymalna kwota depozytu ograniczona została do 20 tys. zł. Umowę zawrzeć można tylko przez Internet, a w przypadku zerwania lokaty przed czasem zachowamy 100% należnych odsetek naliczonych za okres, przez jaki nasz kapitał na nas pracował na bankowym rachunku.

4% w mBanku

W czołówce 3-miesięcznych lokat dla nowych klientów znajduje się również lokata mBanku, na której zarobimy 4% w skali roku - ale tylko wówczas, gdy będziemy nowymi klientami banku. Maksymalnie można zdeponować swoje oszczędności do 10 tys. zł. Niestety, by z niej skorzystać, należy założyć konto osobiste w mBanku.

4% dla mobilnych w Raiffeisen Polbanku

Lokata Mobilna Raiffeisen Polbanku także należy do najlepszych lokat 3-miesięcznych. Niestety, nie jest to lokata odnawialna. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 4 proc. w skali roku i również można ją założyć jedynie do kwoty 10 tys. zł. Trzeba jednak wiedzieć, że jej zerwanie oznacza utratę odsetek. Lokata Mobilna zakładana jest poprzez serwis bankowości mobilnej. 

4% na powitanie w BIZ Banku

Grono banków, które witają nowych klientów 3-miesięcznymi lokatami na 4% rocznie zamyka BIZ Bank z ofertą Smart Lokaty. I w tym przypadku maksymalna kwota depozytu została ograniczona do 10 tys. zł. Nie trzeba jednak zakładać ROR-u, by skorzystać z promocyjnej oferty depozytowej.

Ilona Maciejuk