Sprawdź, ile zarobisz na lokacie: luty 2015

2015-02-09 13:01:08

Lokaty to dobre rozwiązanie, gdy posiadamy nadwyżki finansowe i chcemy je pomnożyć. Są z pewnością lepszym wyborem niż trzymanie oszczędności na zwykłym ROR-ze. Sprawdźmy, ile możemy zarobić na depozytach w lutym 2015.

O lokacie warto pomyśleć, gdy dysponujemy wolnymi środkami i jesteśmy pewni, że w najbliższym czasie nie będą one nam potrzebne. Warto dokładnie przemyśleć okres trwania umowy, ponieważ zerwanie lokaty często wiąże się z utratą wypracowanych już odsetek. Comperia.pl sprawdziła, które lokaty są obecnie najlepiej oprocentowane.

Lokata na lata

Na największy zysk możemy aktualnie liczyć dzięki 5-letniej Lokacie Standardowej w SK Banku. Oprocentowanie dostępne w ramach tej oferty to 5,8% w skali roku, choć jest zmienne. Dużą zaletą oferty jest brak wymogu posiadania konta osobistego w tym banku, jak również brak ograniczenia, jeśli chodzi o maksymalną wysokość wpłaconej kwoty (minimalna to 500 zł). Niestety, by zdeponować pieniądze, musimy pofatygować się osobiście do oddziału banku, ponieważ nie założymy tej lokaty, korzystając z Internetu. Warto również pamiętać, że zerwanie umowy przed terminem spowoduje utratę odsetek.

Tylko dla nowych klientów

Jeśli nie chcemy zamrażać pieniędzy w banku na kilka lat, można skorzystać z wysoko oprocentowanej, dwumiesięcznej Lokaty na Start w Meritum Banku, na której zyskamy aż 5% w skali roku (oprocentowanie stałe). Wystarczy już 1 tys. zł, by skorzystać z oferty. Maksymalna kwota, jaką możemy wpłacić, to 10 tys. zł. Lokata na Start dostępna jest jedynie dla nowych klientów banki, którzy dodatkowo założą Proste Konto Osobiste. Depozyt można otworzyć online, bez wychodzenia z domu. Podobnie, jak w poprzednich ofertach, przedterminowe zerwanie umowy powoduje częściową utratę odsetek.

Bez utraty odsetek

Dwumiesięczną Lokatę na Start znajdziemy także w ofercie Getin Online, ale tym razem możemy liczyć na 4,5% w skali roku. W tym przypadku również skorzystają z oferty tylko nowi klienci, którzy wpłacą co najmniej 500 zł, a maksymalnie 10 tys. zł. Założyć można jedynie jedną lokatę, ale bez problemu zrobimy to przez Internet lub telefon. Dużym atutem tej oferty jest możliwość zrezygnowania w każdej chwili bez utraty odsetek.

Tomasz Słupczyński