Kupujesz BMW serii 3 na kredyt? Sprawdź, ile zapłacisz odsetek

2015-04-30 15:47:35

Samochody BMW serii 3 to pojazdy średniej klasy, jednak uważane za jedne z najlepszych w swoim segmencie. Jeśli chcemy kupić takie auto na kredyt, warto sprawdzić, ile zapłacimy odsetek i na jakie warunki kredytowe możemy liczyć.

Koncern BMW oferuje usługi finansowe poprzez BMW Financial Services, starając się jak najlepiej dopasować ofertę do zróżnicowanych potrzeb klientów. W ramach tej współpracy dostępne są różne opcje i warianty kredytowania, w zależności od możliwości i sytuacji finansowej klienta. Dzięki usługom BMW Financial Services możemy sfinansować zakup zarówno nowych aut BMW, jak i używanych.

Kredyt 0% w opcji 60/40

Właścicielem BMW serii 3 można stać się, wpłacając zaledwie 60% wartości ceny samochodu. Pozostałą część można spłacić albo jednorazowo bez odsetek po roku, albo rozłożyć płatność na 24 raty, gdzie oprocentowanie to również 0% (RRSO – 0%). Warto również dodać, że nie zapłacimy także prowizji od udzielonego kredytu.

Jest to oferta promocyjna, która potrwa do 30 września 2015 roku.

Kredyt 3Drive

Oferta Kredytu 3Drive ma specyficzną konstrukcję, wykorzystującą tzw. ratę balonową. Część kapitału spłacana jest dopiero w końcówce okresu kredytowego, a do tego korzystamy z atrakcyjnej oferty cenowej.

Co daje taka konstrukcja kredytu? Dzięki takiemu zabiegowi znacznie obniża się roczne oprocentowanie nominalne, co przekłada się na niższą ratę co miesiąc.

W tym przypadku wpłata własna to 33% ceny samochodu, a ostatnia rata balonowa to 33% ceny auta powiększone o odsetki. Oprocentowanie nominalne kredytu to 6,66% w skali roku, a RRSO kształtuje się na poziomie 6,47%. Umowę kredytową podpisujemy na 3 lata, nie ponosząc żadnych kosztów opłaty administracyjnej.

Promocja trwa do 30 września 2015 roku.

Kredyt Niska Rata

Oferta Kredytu Niska Rata również wykorzystuje ratę balonową, co oznacza, że spłatę części kapitału również możemy przenieść na koniec okresu kredytowania, dzięki czemu raty będą niższe niż przy standardowych kredytach samochodowych. Należy jednak zwrócić uwagę, planując domowy budżet, że ostatnia rata będzie wyższa w stosunku do wcześniej spłacanych.

Maksymalna wysokość tej raty może wynosić od 25% kredytu na 60 miesięcy przy wkładzie własnym 50% ceny samochodu do 45% przy kredycie na 24 miesiące i wkładzie własnym 20%. Ostatnią ratę można jednak refinansować w ramach nowej umowy kredytowej lub spłacić ją jednorazowo. 

Marzena Kazbieruk