Która firma pożyczkowa nie wymaga zaświadczeń o zarobkach?

2015-02-17 10:47:23

Zaciąganie pożyczek bankowych i pozabankowych wiąże się z koniecznością przejścia przez określone formalności. Części z nich - w tym dostarczania zaświadczenia o zarobkach - można uniknąć.

Podczas zaciągania kredytów lub pożyczek bardzo często czynnikiem decydującym o wyborze danej oferty jest czas, jaki upływa od momentu złożenia wniosku do chwili otrzymania gotówki. W większości przypadków przejście przez cały etap wymaga od klienta dość dużego wysiłku i konieczności udokumentowania źródła i wysokości swoich dochodów. W niektórych przypadkach można tego jednak uniknąć.

Banki czy prywatne firmy pożyczkowe?

Jeśli chcemy możliwie szybko przejść przez całą procedurę kredytową, lepszym wyborem może okazać się pożyczka zaciągnięta w jednej z wieli prywatnych firm działających na polskim rynku finansowym. Banku są niejako zobowiązane do rzetelnego sprawdzania informacji na temat klientów, przez co nawet w przypadku kredytu na oświadczenie ocena ryzyka kredytowego może zająć nieco więcej czasu niż w firmach pozabankowych.

W przypadku firm pożyczkowych możemy mówić o zdecydowanie większej dowolności w kwestii ustalania warunków przydzielania pożyczek. Nie oznacza to jednak, że każda firma pozabankowa udzieli nam kredytu bez zaświadczeń o dochodach. Nawet jeśli wystarczy jedynie nasze oświadczenie o zarobkach, możemy być pewni, że nasza zdolność i wiarygodność kredytowa zostania sprawdzona. To, jak rzetelnie się to odbędzie zależy tylko od przyjętych przed daną firmę procedur.

Gdzie szukać pożyczek bez zaświadczeń?

Lista pożyczkodawców oferujących swoje produkty bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach jest stosunkowo długa. Znajdziemy na niej zarówno znane firmy, takie jak Wonga, Filarum, Ekspres Kasa czy Lendon, jak i te mniej popularne. W poszukiwaniach warto skorzystać z pomocy porównywarki finansowej Comperia.pl. Należy bowiem mieć na uwadze, że brak  zaświadczeń to tylko jeden z parametrów i cech charakterystycznych dla danej oferty. Powinniśmy też zwrócić uwagę na maksymalną wysokość pożyczki, zarówno przy pierwszym kontakcie z firmą, jak i przy dalszej współpracy. Istotne będą też dostępne terminy spłaty i wszelkie koszty dodatkowe poza samym oprocentowaniem nominalnym, które składają się na całość opłat związanych z daną pożyczką.

Renata Grochowska