Gdzie zaciągnąć kredyt na zakup używanego samochodu?

2014-12-08 11:21:58

Za pomocą kredytu samochodowego możemy sfinansować zakup auta zarówno nowego, jak również używanego. Dotyczy to nie tylko pojazdów osobowych, ale także ciężarowych. Sprawdź, gdzie pożyczyć na auto z drugiej ręki.

Comperia.pl sprawdziła, gdzie otrzymamy najkorzystniejsze warunki, gdy zechcemy kupić używane auto, finansując je kredytem samochodowym. Przyjęliśmy, że chcemy pożyczyć 20 tys. zł na 48 miesięcy, a wiek auta to 5 lat.

1. Po dokładnej analizie okazało się, że najkorzystniejszą ofertę proponuje mBank ze swoim Kredytem Samochodowym (oferta z ubezpieczeniem). Po czterech latach oddamy bankowi 23 927 zł, czyli miesięcznie zapłacimy ratę 498 zł. Oprocentowanie nominalne wynosi tu 7,49% w skali roku, a prowizja jest ustalana indywidualnie, jednak nie mniej niż 3%, czyli w naszym przykładzie wyniosłaby 600 zł, które zostanie doliczone do kredytu.

Ubezpieczenie jest w tym wypadku obowiązkowe, a jego składka podlega kredytowaniu. Obliczana jest w następujący sposób: 0,1% x liczba rat x łączna kwota kredytu. RRSO kredytu to 9,47%. Zabezpieczeniem jest przewłaszczenie 49% wartości samochodu na rzecz banku, a także cesja z ubezpieczenia AC. Warto jednak wspomnieć, że nie poniesiemy żadnych kosztów przy wcześniejszej spłacie zadłużenia. Możemy również liczyć na 6-miesięczną karencję w regulowaniu kapitału. Do informacji na temat kredytu mamy dostęp przez całą dobę przez Internet lub mLinię.

2. Ciekawą propozycję przygotował również Volkswagen Bank Polska, który swoim Bankowym Kredytem Samochodowym proponuje skredytowanie nawet 100% wartości pojazdu, ale nie może on być starszy niż 5-letni. Minimalnie można pożyczyć 1 tys. zł.

W Volkswagen Banku Polska zapłacimy miesięczną ratę 515 zł, czyli po 4 latach oddamy 24 733 zł. Oprocentowanie nominalne wynosi tu 7,77% w skali roku, a prowizja doliczana jest do kwoty kredytu (w naszym przykładzie – 1,2 tys. zł). RRSO kredytu wynosi 11,39%.

3. Warto również zastanowić się nad ofertą db Kredyt Motoryzacyjny Deutsche Banku. Po 48 miesiącach oddamy w tym przypadku 25 079 zł, czyli co miesiąc będziemy spłacali 522 zł. Oprocentowanie nominalne wynosi 10%, a prowizja – 600 zł (jednorazowa i kredytowana). Ubezpieczenie nie jest wymagane, ale jeśli zechcemy z niego skorzystać, warto wiedzieć, że w najtańszej opcji wynosi 0,14% miesięcznie. RRSO kredytu to 12,21%.

Deutsche Bank nie wymaga zabezpieczenia na kredytowanym pojeździe. Kredytobiorca nie potrzebuje również żadnych poręczycieli i może liczyć na szybkę decyzję kredytową. Bank nie wprowadził ograniczenia w postaci maksymalnego wieku kredytowanego auta.

Tomasz Słupczyński