Jak założyć lokatę przez Internet?

2015-03-04 09:08:24

Coraz więcej usług finansowych jest dostępnych w formie elektronicznej. Bez problemu zdefiniujemy przelew stały, ustalimy debet w koncie lub zawnioskujemy o nową kartę bez wychodzenia z domu. Przez Internet możemy również założyć lokatę terminową.

Pierwszym krokiem do założenia lokaty bankowej przez Internet jest znalezienie dobrej oferty. Możemy przejrzeć propozycje banków, które znajdują się na ich stronach internetowych lub skorzystać z porównywarki usług finansowych Comperia.pl.

Lokata bez konta

By założyć lokatę przez Internet, wcale nie musimy za wszelką cenę zakładać w danym banku konta rozliczeniowego. Jeśli przypadnie nam do gustu lokatę w instytucji, w której nie chcemy zakładać konta (a nie jest to obligatoryjne w warunkach oferty depozytowej), nie ma problemu. By założyć w nim lokatę, wystarczy zgłosić taką dyspozycję na odpowiednim formularzu. Informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej konkretnego banku.

We wniosku należy podać swoje dane osobowe i adresowe. Należy upewnić się przed wysłaniem, że dokument nie zawiera błędów. Potwierdzenie złożenia wniosku otrzymamy na podany adres e-mail. Pozostaje już tylko przelać środki na wskazane konto i cieszyć się zyskami z lokaty.

Lokata z kontem

Wniosek o otwarcie lokaty złożyć też możemy bezpośrednio po zalogowaniu do bankowości internetowej czy mobilnej - jeśli posiadamy konto z dostępem elektronicznym w naszym banku i to w nim chcemy założyć lokatę. Wówczas nie otrzymujemy żadnych dokumentów na skrzynkę mailową (umowa będzie dostępna w panelu użytkownika), a samo założenie lokaty odbywa się bardzo szybko - wystarczy kliknąć przycisk typu "Załóż lokatę" w menu dostępnym na naszym koncie użytkownika. Pieniądze na zasilenie depozytu przelejemy ekspresowo, ponieważ przelew zostanie wykonany w ramach tego samego banku.

Założenie lokaty przez Internet jest szybkie i niekłopotliwe. Nie musimy fatygować się osobiście do banku, tracić czasu na dojazdy i kolejki. Taka forma zakładania lokaty jest bezpieczna. Nie musimy nieść ze sobą gotówki do okienka bankowego, wystarczy kilka kliknięć, a pieniądze zostają przelane z naszego rachunku na rachunek lokaty. Mamy również możliwość podglądu środków zgromadzonych na lokacie, możemy wygodnie zarządzać naszymi instrumentami finansowymi bez wychodzenia z domu.

Emilia Kasińska