Top 5 najlepszych lokat na 3 miesiące: listopad 2014

2014-11-17 14:06:54

To nie jest najlepszy czas na rynku lokat bankowych z uwagi na niezbyt wysokie oprocentowanie tego produktu. W listopadzie 2014 r. można jeszcze liczyć na w miarę przyzwoite oprocentowanie i warunki lokat trzymiesięcznych.

Banki w ostatnich miesiącach głównie obniżają oprocentowanie lokat. Dzieje się tak z powodu obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Co więcej, nic nie wskazuje, aby negatywny dla deponentów trend miał ulec zmianie.

Warto jednak pamiętać, że oprocentowanie to tylko jeden z elementów wyboru jak najkorzystniejszych depozytów. Należy przypomnieć, że oprócz wysokości oprocentowania trzeba również zwrócić uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek, odnawialność lokaty, czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne, koniecznie trzeba zapoznać się z dodatkowymi warunkami stawianymi przez banki. Nie można też zapominać, że nie ma jednej najlepszej lokaty dla każdego, i należy ją dopasować do potrzeb oraz sytuacji finansowej klienta.

Zazwyczaj oszczędzamy w perspektywie krótkoterminowej, dlatego warto przyjrzeć się lokatom trzymiesięcznym, które są dość wysoko oprocentowane - przynajmniej jak na dzisiejsze warunki. Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia poniżej kilka ofert lokat trzymiesięcznych, najwyżej oprocentowanych i posiadających najkorzystniejsze warunki.

Na pierwszym miejscu bezapelacyjnie prowadzi Lokata Happy Idea Banku oprocentowana na 5 proc. Można ją zakładać od kwoty 1000 zł do 10 000 zł, bank nie wymaga przy tym zakładania konta bankowego. Niestety można założyć tylko jedną taką lokatę. Miejsca na podium zapewniły sobie także: Smart Lokata Na Powitanie BIZ Banku oraz Lokata Jesienny Procent banku Credit Agricole. Oba depozyty oprocentowane są na poziomie 4,1 proc. Dalej w rankingu lokat 3-miesięcznych plasują się: Lokata Bezkarna BGŻOptima, Lokata Mobilna Raiffeisen Polbanku,Lokata Dobrze Procentująca BNP Paribas i lokata dla nowych klientów w mBanku. Wszystkie te oferty gwarantują 4 proc. zysku. Szczegóły tych ofert dostępne są w porównywarce lokat Comperia.pl, można o nie także pytać w oddziałach banków lub poszukać na ich stronach internetowych banków.

Zdaniem ekspertów w najbliższym czasie nie należy spodziewać się pozytywnych zmian na tym rynku, chociaż pojedyncze oferty promocyjne zawsze mogą się pojawić.

Tomasz Słupczyński