Jak działa oddłużanie Kruk?

2014-11-06 13:45:12

Oddłużanie to wszelkie działania prawne, finansowe i negocjacyjne, które zmierzają do przywrócenia zdolności do spłaty powstałego zadłużenia. Liderem w tej branży jest Kruk S.A., który przywrócił do życia gospodarczego prawie 2 mln swoich klientów.

Ze spłatą zobowiązań finansowych ma problemy coraz więcej ludzi. Niespłacanie kredytów wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Nasze dane osobowe trafiają na tzw. czarne listy dłużników - czyli do BIG-ów. Jeżeli nie spłacamy zadłużenia, w dalszej perspektywie nie będziemy mogli skorzystać z kolejnych kredytów.

Legalnie i bezpiecznie

Oddłużanie Kruk ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia długu. Polega ono na indywidualnym podejściu i odrębnej analizie każdej sytuacji zadłużonej osoby. Oddłużanie odbywa się w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, na podstawie których formułowane są różne alternatywy dla klienta. Którą z nich wybierze zadłużona osoba, zależy już tylko od niej. Oddłużanie jest wiec legalne i całkowicie bezpieczne. Kruk działa w naszym imieniu tylko na podstawie podpisanego przez nas pełnomocnictwa. O każdym etapie postępowania jesteśmy na bieżąco informowani.

Sprawdź też: Szukamy kredytu oddłużeniowo-komorniczego

Dzięki skorzystaniu z oferty oddłużeniowej, możemy uniknąć egzekucji komorniczej czy zajęcia nieruchomości. Z oddłużania mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Kruk S.A. współpracuje z bankami, pośrednikami kredytowymi, towarzystwami ubezpieczeniowymi, spółdzielniami mieszkaniowymi, a nawet z operatorami telefonii komórkowej.

Nie czekaj, aż pętla się zaciśnie

Do firmy oddłużającej najlepiej zgłosić się jak najszybciej, kiedy jeszcze nie popadliśmy w tzw. pętlę kredytową, z którą z biegiem czasu będzie nam się coraz trudniej uporać. Tylko szybkie i natychmiastowe działanie pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości. Warto więc skorzystać z oddłużenia, jeżeli tylko poczujemy, że raty kredytowe są nazbyt obciążające lub gdy otrzymujemy kolejne upomnienia z banku. Im później trafimy do Kruka, tym nasze oddłużenie będzie bardziej skomplikowane.

Możesz oddłużyć się sam!

Szansa na zmniejszenie długu za pośrednictwem oddłużania przez profesjonalne firmy jest wysoka, zajmują się tym bowiem odpowiedni specjaliści i doradcy finansowi, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Wiedzą oni, jak rozmawiać z bankiem w naszym imieniu i jakich użyć argumentów. Zyski dla klienta oddłużonego są oczywiste. Może on uwolnić się z pętli długów i pozbyć zaległości spłacie. Dodatkowo pozostaje komfort psychiczny i swoistego rodzaju wolność finansowa. Gdy jednak problemy dopiero się zawiązują, warto samemu poprowadzić rozmowy z wierzycielami, restrukturyzując swoje zadłużenie. W ten sposób, gdy długi jeszcze nie są zbyt poważne, możemy obronić się przed nimi, nie płacąc pośrednikom.

Ilona Maciejuk