Jak pożyczyć bez wychodzenia z domu?

2014-10-20 12:31:27

W zabieganym świecie coraz częściej możemy liczyć na dodatkową gotówkę bez konieczności odwiedzania placówki banku. Jak zatem pożyczyć bez wychodzenia z domu? Jest na to kilka sposobów.

Żyjąc w ciągłym pośpiechu, szukając sposobu na oszczędność czasu, również i w sytuacji, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki, sięgamy po pożyczki bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju zobowiązania bowiem nie tylko pozwalają nam na szybki zastrzyk gotówki, ale najczęściej wiążą się również z minimum formalności, jakie musimy spełnić.

Pożyczki przez Internet

Pożyczki przez Internet są coraz popularniejszą formą pozyskiwania pieniędzy nie tylko od banków, ale również instytucji pozabankowych. Dzieje się tak za sprawą łatwego procesu wnioskowania kredytowego, jak również sporej oszczędności czasu, jaki musimy przeznaczyć na złożenie samego wniosku. Najczęściej wystarczy tylko na stronie danego pożyczkodawcy wypełnić wniosek kredytowy online, a następnie poczekać na telefon konsultanta czy dalsze instrukcje przekazane poprzez serwis bankowy i zastosować się do wskazówek, jakie zostaną nam przekazane. Zarówno czas oczekiwania na decyzję kredytową, jak i przelew gotówki na nasze konto jest bardzo krótki. Niektóre instytucje przesyłają pieniądze nawet w przeciągu 15 minut od momentu wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt przez telefon, SMS

Inną, równie prostą możliwością pozyskania gotówki bez wychodzenia z domu, jest pożyczka na telefon. Pożyczkobiorcy mają w tym przypadku dwie możliwości wyboru: złożyć wniosek pożyczkowy podczas rozmowy telefonicznej bądź też wysyłając na numer telefonu ustalony przez pożyczkodawcę swój akces. W przypadku SMS-ów na wybrany numer telefonu wysyłamy treść ustaloną przez pożyczkodawcę, a następnie czekamy na kolejne wskazówki. W przypadku pożyczki zaciąganej przez telefon, zgłaszamy na infolinii banku czy też instytucji pozabankowej chęć pożyczenia dodatkowej gotówki. W tym momencie, na podstawie danych przekazanych konsultantowi, najczęściej po kilku minutach przedstawiana jest klientowi wstępna decyzja kredytowa. A stąd już tylko krok ku wymarzonej, dodatkowej gotówce.

Gotówka w dom

Innym rozwiązaniem finansowym jest gotówka do domu. W tym przypadku rozwiązanie tego typu oferują nam liczne firmy pozabankowe. Jak to działa? Po uprzednim, telefonicznym zgłoszeniu chęci podjęcia dodatkowej gotówki, w domu odwiedza nas przedstawiciel danej firmy i po podpisaniu umowy, otrzymujemy gotówkę do ręki. Zwyczajowo również i spłata w tym przypadku odbywa się w tygodniowych ratach przekazywanych bezpośrednio  w domu pożyczkobiorcy na ręce przedstawiciela danej instytucji. Niestety, choć dostęp do gotówki jest łatwy, a sam sposób regulowania powstałych należności jest prosty, wiąże się to dla klienta z dodatkowymi, najczęściej bardzo wysokimi, kosztami.

Renata Grochowska