Exit - nowy gracz na rynku pożyczek społecznościowych

2014-09-26 08:16:00

Na rynku pożyczek społecznościowych pojawił się nowy gracz, firma Exit, która obrała nietypową politykę działania.

Rynek pożyczek społecznościowych ma Polsce dopiero kilkuletnią historię. Grono portali oferujących tego typu usługi jest niewielkie, choć ostatnio poszerzyło się o nowego operatora. Jest nim firma Exit, która oferuje nieszablonowe rozwiązanie, jakim są pożyczki pod zastaw. Dlaczego nieszablonowe? Exit tworzy serwis, w ramach którego pożyczki społecznościowe spotykają się z pozabankowymi. Exit nie jest ani typową firmą pożyczkową, ani typową platformą pożyczek społecznościowych. To właśnie dlatego ten nowy gracz budzi takie zainteresowanie.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe - przyszłość rynku kredytowego czy niewypał?

Na stronie Exit na zainteresowanych czekają pożyczki bez sprawdzania BIK-u i BIG-ów, w tym Krajowego Rejestru Długów. Można na tej platformie spokojnie zdobyć pieniądze na dowolny cel. Jeśli chodzi o kwotę oraz okres spłaty pożyczki, to jest on, jak w przypadku pożyczek społecznościowych, ustalany indywidualnie przez danego pożyczkobiorcę.

Podstawowy wyróżnik ofert firmy Exit to dostępność pożyczek pod zastaw. Polskie parabanki nie oferują takich usług. Podobnie wygląda sytuacja innych portali pożyczek społecznościowych. One także nie mają takiego produktu w swojej ofercie. Jeśli chodzi o same pożyczki pod zastaw, to z perspektywy inwestora są one zdecydowanie bezpieczniejsze. Gdyby pożyczkobiorca nie zwrócił pożyczonych pieniędzy, inwestor ma zawsze możliwość odzyskania środków po spieniężeniu zastawu. Z perspektywy samego pożyczkobiorcy takie rozwiązanie jest również korzystne, bo może on otrzymać wysoką kwotę bez niepotrzebnych formalności.

Od strony praktycznej portal Exit działa trochę inaczej niż większość platform pożyczek społecznościowych. Po pierwsze, nie ma potrzebny logowania czy rejestrowania się w serwisie. Jeśli chcemy dać ogłoszenie pożyczkowe, to po prostu wypełniamy formularz zgłoszeniowy. Taka sama procedura dotyczy inwestorów. Jeżeli znajdzie się ktoś zainteresowany daną ofertą, to zgłasza zainteresowanie poprzez formularz kontaktowy.

Sprawdź też: Korzystanie z chwilówek będzie bezpieczniejsze

Reasumując, Exit tworzy pomost pomiędzy portalami pożyczek społecznościowych a firmami pożyczkowymi. Takie rozwiązanie jest rewolucyjne w skali polskiego rynku. Oferta i rozwiązania oferowane przez Exit prezentują się bardzo ciekawie. Należy teraz tylko cierpliwie czekać na to, czy firmie uda się odnieść sukces rynkowy.

Emilia Kasińska