Dokumenty niezbędne przy szybkiej pożyczce

2014-09-15 11:09:24

W tej chwili możemy zaciągnąć pożyczkę bardzo szybko. Warto przy tym wiedzieć, jakie dokumenty będą do tego potrzebne.

W chwili obecnej konsumenci mają możliwość korzystania z pożyczek przez Internet. Są one oferowane przez firmy pożyczkowe i dają dostęp do szybkiej gotówki. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które na pewno warto wypróbować. Wiele osób zainteresowanych pożyczkami online zastanawia się, jakie dokumenty są wymagane przy wnioskowaniu o nie.

Cechą charakterystyczną szybkich pożyczek jest to, że wiążą się z minimum formalności, czyli ogranicza liczbę dokumentów, które musimy przedłożyć. Wchodząc na stronę firmy pożyczkowej, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Możemy spotkać się z dwoma opcjami: albo będzie tylko formularz rejestracyjny, który jednocześnie jest wnioskiem pożyczkowym, albo oba te dokumenty będą rozdzielone.

Zadanie konsumenta sprowadza się do wypełnienia formularzy prawdziwymi danymi. Jeśli chodzi o dokumenty osobiste, to zwykle firmy pożyczkowe wymagają od nas tylko przesłania zeskanowanego dowodu osobistego na podany adres e-mail. Ten dokument służy im do weryfikacji naszej tożsamości. Trzeba w tym miejscu jednak zaznaczyć, że niektóre firmy pożyczkowe żądają od klientów więcej niż tylko skanu dowodu osobistego. Jest to jednak kwestia zależna od ustaleń firmy, z której usług chcemy skorzystać. Takim dodatkowym wymaganym dokumentem może być chociażby potwierdzenie dochodów od pracodawcy, choć jest to dość rzadkie. Może to być także wyciąg z konta bankowego z ostatniego miesiąca lub trzech miesięcy.

Opisaliśmy powyżej dokumenty niezbędne podczas wnioskowania o pożyczkę. W tym kontekście istotny jest jednak jeszcze jeden dokument. Mamy tu na myśli regulamin pożyczki lub umowa pożyczki. Bardzo łatwo jest (zwłaszcza w sieci) zapomnieć o tym, aby przeczytać dokładnie umowę pożyczki. Jest to jednak sprawa priorytetowa. Jeśli zaakceptujemy regulamin, którego nie przeczytaliśmy i którego konsekwencji nie zrozumieliśmy, to automatycznie narażamy się na przykrości w przyszłości. Dlatego tej rzeczy trzeba się bardzo pilnować dla dobra własnych finansów i aby uniknąć dodatkowych kosztów, o których nie wiedzieliśmy.

Ilona Maciejuk