Jak zaciągnąć pożyczkę przez Internet?

2014-09-24 11:55:16

Zaciąganie pożyczek przez Internet nie jest trudne. Potrzebny jest tylko dowód osobisty, dane dotyczące pracodawcy i przelew z naszego konta osobistego, by potwierdzić swoją tożsamość. Sprawdź, co i kiedy jest wymagane przez pożyczkodawcę.

Internet nie służy tylko już wyszukiwaniu informacji. Stał się medium, które coraz bardziej ułatwia nam funkcjonowanie, także gdy mowa o korzystaniu z produktów finansowych, takich jak kredyty i pożyczki. Co więcej, możemy o nie wnioskować i zaciągnąć je online, co oznacza podniesienie poziomu wygody.

Pierwszym krokiem w celu skorzystania z pożyczki online jest zarejestrowanie się do serwisu WWW danego banku. Większość portali tego typu stosuje podobne procedury rejestracyjne. Rejestracja sprowadza się do wypełnienia formularza. Często jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o pożyczkę.

Kolejny krok na drodze do uzyskania pożyczki online to potwierdzenie wiarygodności swoich danych osobowych poprzez przelewanie drobnej kwoty (często 1 gr lub 1 zł) z konta osobistego. Kwota ta może stanowić opłatę rejestracyjną. Jednocześnie trzeba pamiętać, że wysokie opłaty weryfikacyjne nie są standardem i jeśli z takowymi się spotkamy, to powinno to obudzić nasze podejrzenia. Jeśli na stronie firmy pożyczkowej formularz rejestracyjny nie jest połączony z wnioskiem o pożyczkę, to po przesłaniu opłaty rejestracyjnej będziemy zobowiązani wypełnić takowy wniosek o gotówkę.

Wiele osób utożsamia pożyczki przez Internet z pożyczkami, które nie wymagają dostarczania żadnych zaświadczeń i dokumentów. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze tak jest. W wielu sytuacjach firmy pożyczkowe żądają od wnioskodawców przesłania skanów zaświadczeń o zarobkach, kopii rozliczenia PIT lub wyciągu z banku. Takie skany wysyłamy w formie elektronicznej i załączamy do internetowego wniosku.

Jeśli wykonamy te wszystkie czynności, to przychodzi nam już tylko czekać na weryfikację naszego wniosku oraz przyznanie pożyczki.  Tutaj powinniśmy być świadomi tego, że choć weryfikacja i przyznanie pieniędzy nie trwają długo, to zwykle cały proces zajmuje od kilkunastu minut do kilku godzin.

Jak widać, wnioskowanie o pożyczkę w Internecie jest rozwiązaniem prostym i nie wymagającym wielkiego wysiłku. Siedząc przed komputerem i nie wychodząc z domu możemy spokojnie zdobyć potrzebne nam pieniądze.

Emilia Kasińska