Dlaczego korzystamy z pożyczek pozabankowych?

2014-09-30 14:34:06

Rynek pożyczek pozabankowych przeżywa prawdziwy rozkwit. Co powoduje, że tak chętnie korzystamy z chwilówek?

Pożyczki pozabankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To budzi dość duże zaskoczenie, ale bliższe przyjrzenie się im od razu wyjaśnia, dlaczego coraz więcej Polaków wybiera właśnie ten sposób finansowania i tym samym rezygnuje z ubiegania się o kredyty bankowe.

Sprawdź też: Dokąd po pożyczki bez dochodu?

Pożyczki w firmach pozabankowych to silna konkurencja dla kredytów dostępnych w bankach. Nie wynika to jednak z mody, ale z pewnych niepodważalnych atutów. Pożyczki to po pierwsze brak zbędnych formalności. Taka informacja od razu przyciąga klientów. Jeśli dowiedzą się oni, że do uzyskania gotówki potrzebne jest jedynie złożenie wniosku o pożyczkę i dołączenie kopii dowodu tożsamości, to wielu z nich po prostu się na taką pożyczkę decyduje. Nie powinno to wcale dziwić – w końcu prostota i szybkość działania obecnie są bardzo pożądane. Kolejnym atutem, który stoi za tak dużą popularnością pożyczek pozabankowych, jest brak zaświadczeń. Takie pożyczki udzielane są na innych zasadach niż kredyty bankowe. Mamy tu na myśli przede wszystkim niższe wymagania związane z weryfikacją zdolności kredytowej wnioskodawcy. I tak przy pożyczkach często wystarczy wyciąg z konta bankowego lub po prostu nasze oświadczenie o zarobkach.

Pożyczki to również zwykle bardzo szybka decyzja. kredytowa. Decyzja pożyczkowa to w najlepszym wypadku kilka minut, a w najgorszym wypadku jeden dzień roboczy. W przypadku banków czekanie na decyzję może potrwać znacznie dłużej, nawet do kilku dni. To oczywiście zniechęca klientów, którzy czasami potrzebują gotówki już za godzinę. Na tym polu pożyczki pozabankowe wygrywają z kredytami.

Sprawdź też: Korzystanie z chwilówek będzie bezpieczniejsze

Z pożyczek pozabankowych korzystamy także dlatego, że firmy pożyczkowe są zdecydowanie bardziej tolerancyjne wobec klientów, którzy mają za sobą nieciekawą historię kredytową. W banku zła historia kredytowa równa się odmowie kredytu. W firmie pożyczkowej tak nie jest. Weryfikacja jest znacznie mniej gruntowna, a metaforycznie to obrazując, sito, przez które przechodzą wnioski, ma znacznie większa oka.

Reasumując, jest wiele powodów dla których pożyczki pozabankowe święcą obecnie triumfy. To właśnie te merytoryczne argumenty każą myśleć, że pożyczki tego typu będą sobie dobrze radzić również w przyszłości.

Marzena Kazbieruk