Czy szybkie pożyczki bez BIK-u i KRD są dobrym rozwiązaniem?

2014-09-29 15:00:16

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy szybka gotówka rozwiązuje ważne problemy. Tylko czy szybka pożyczka (najlepiej bez BIK i KRD) to dobre wyjście z podbramkowej sytuacji finansowej?

Szybkie kredyty są dostępne w ofercie bankowej. Również w ofercie pozabankowej nie brakuje szybkich pożyczek, nawet tych bez BIK-u i KRD. W bankach kredytów bez sprawdzenia w Biurze informacji Kredytowej, a także w Krajowym Rejestrze Długów nie ma. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie się pojawiły. Banki nie mogą i nie chcą tak ryzykować jak firmy pozabankowe, które ostatnio również stają się coraz bardziej ostrożne i wyczulone na ryzyko. Owszem, w wielu firmach pozabankowych można szybko pożyczyć pieniądze bez sprawdzania danych o wnioskodawcy w bazach dłużników. Są takie firmy, które nawet się specjalizują w takich pożyczkach. Najczęściej jednak są to niewielkie kwoty, pożyczane klientom na bardzo krótki okres.

Czy szybkie pożyczki bez BIK-u i KRD są dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź brzmi: nie. Standardowo to nie jest dobre rozwiązanie, ale czasami konieczne i jedyne. Jak się jednak okazuje, firmom trudniącym się takimi usługami nie brakuje klientów. Ekspresowe pożyczanie pieniędzy cieszy się dużym zainteresowaniem, ale trzeba być przygotowanym na duże koszty. Z bankami można negocjować cenę, w firmach pozabankowych nie ma o tym mowy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szybka pożyczką, na dodatek bez BIK-u i KRD, musi za to zapłacić. I to dużo, bowiem takie pożyczki sporo kosztują.

Jak wszystkie pożyczki, również te pozabankowe bez BIK-u i KRD mają swoje zalety i wady. Zaletą jest oczywiście szybkość w załatwieniu gotówki oraz brak ingerencji firmy pożyczkowej w historię kredytową i zadłużeniową klienta. Poza tym takie pożyczki można dostać nawet nie wychodząc z domu, czyli drogą elektroniczną. Wadami są bardzo wysokie koszty. Takie rozwiązanie może się w końcowym rozrachunku nie opłacać. Czasami jednak dłużnicy nie mają innego wyjścia i sięgają po takie chwilówki. Są też sytuacje, kiedy przedsiębiorcy potrzebują szybkiej gotówki na załatwienie niecierpiącej zwłoki transakcji biznesowej, a na banki nie mogą liczyć. W takiej sytuacji wolą nawet drożej zapłacić, ale gotówkę jak najszybciej dostać, więc szukają takiej pomocy finansowej w firmach pozabankowych.

Ekspresowe pożyczki bez BIK-u oraz KRD z pewnością nie są dobrym rozwiązaniem, chociażby uwagi na ich wysokie koszty. Niestety, czasami okazują się jedynym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej. Takie pożyczki stają się wówczas potrzebne.

Tomasz Słupczyński