Dokąd po pożyczkę na wyprawkę szkolną?

2014-09-12 12:25:26

Nowy rok szkolny wiąże się dla rodziców nie tylko z emocjami, jakie towarzyszą rozpoczęciu edukacji przez dziecko, ale również  wydatkami, które należy ponieść na wyprawkę szkolną. Niekiedy finanse rodziców nie są w najlepszym stanie i warto mieć jakiś pomysł na to, dokąd udać się po pożyczkę na ten cel.

Osoby nieposiadające oszczędności, a stojące przed koniecznością zakupu wyprawki szkolnej mogą skierować się do banku po pożyczkę. Jednak nie każdy ma taką możliwość z powodu niekorzystnej historii kredytowej lub formy zatrudnienia, która uniemożliwi zaciągnięcie kredytu w odpowiedniej kwocie. Kiedy pieniądze są potrzebne z dnia na dzień, może okazać się, że bank potrzebuje co najmniej kilku dni na analizę naszego wniosku, podczas gdy my nie mamy na to czasu.

Rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pozabankowej chwilówki, na przykład w jednej z firm pożyczkowych udzielających pożyczek przez Internet. Wzmożona konkurencja na rynku pożyczek online sprawiła, że pojawiły się oferty firm, które oferują pierwszą pożyczkę zupełnie bez odsetek oraz dodatkowych kosztów. Jeśli więc jesteśmy zdyscyplinowani i spłacimy taką pożyczkę na czas, to może się to okazać tańsze rozwiązanie niż pożyczka bankowa.

Gdzie można pożyczyć pieniądze za darmo?

Oferty firm pożyczkowych wciąż się zmieniają, ale obecnie co najmniej kilka firm oferuje darmową pierwszą pożyczkę. Wśród nich znalazły się:

  • Filarum.pl
  • Lendon.pl
  • Vivus.pl
  • SOHO Credit
  • ViaSMS
  • Kredito24

W przypadku każdej firmy możliwość skorzystania z oferty wiąże się z różnymi zastrzeżeniami, dlatego warto najpierw dokładnie zapoznać się z ofertą każdej z firm i dopiero po porównaniu warunków podjąć decyzję. Od podjęcia decyzji do otrzymania pieniędzy może nas dzielić w przypadku niektórych firm zaledwie 15 minut.

Pożyczki nie za darmo, ale bardzo tanio

Istnieje również grupa firm, które choć będą oczekiwały wynagrodzenia za udzielenie pożyczki, to w przypadku pierwszego zobowiązania w danej firmie koszty będą niewielkie. Jedną z takich ofert jest pożyczka od Wonga.com, za którą zapłacimy zaledwie 10 zł, o ile pierwszy raz korzystamy z usług tej firmy.

Emilia Kasińska