Sposoby na szybką pożyczkę bez wychodzenia z domu

2014-08-22 10:18:17

Pożyczka bez wychodzenia z domu? Teraz to jest możliwe, o czym zapewniają liczne hasła reklamowe rozmaitych firm pożyczkowych. Tylko na ile taka usługa jest opłacalna?

W dawnych, zamierzchłych czasach pożyczkę można było dostać tylko w oddziale banku lub firmy pożyczkowej. Wiązało się to oczywiście z koniecznością wyjścia z domu i znalezienia odpowiedniej placówki. Tam często zdarzały się kolejki, więc trzeba było czekać zwykle kilkanaście minut, jeśli nie dłużej. W efekcie aplikowanie o pożyczkę się przeciągało. Dodatkowo w przeszłości warunki stawiane pożyczkobiorcom były dość wymagające. Na jednej wizycie więc się nie kończyło, tym bardziej że zwykle zainteresowany klient przy pierwszej wizycie w oddziale nie wiedział, jakie dokumenty są mu dokładnie potrzebne do aplikowania o pieniądze.

Obecnie sytuacja przedstawia się o wiele lepiej. Oddziały banków i firm pożyczkowych operują dużo sprawniej. Co więcej, przed klientami otwarto nową możliwość, jaką jest zaciąganie pożyczek w domu. Mogą to robić zarówno klienci banków, jak i firm pożyczkowych.

Te pierwsze dają możliwość zaciągnięcia pożyczki przez Internet dla klientów znanych (czyli takich, które już korzystały z usług danego banku) i wysoko ocenianych pod względem scoringu. Taka pożyczka może być zrealizowana szybko i nie wiąże się z koniecznością przedstawiania zaświadczeń. Bank wnioskodawcę zna, może ocenić jego zdolność kredytową na podstawie historii jego rachunku osobistego, więc może spokojnie udzielić mu finansowania na uproszczonych zasadach. Wystarczy do tego wypełnienie internetowego formularza. Oczywiście taka pożyczka bankowa to tylko opcja dla wybranych. Nie każdy klient może ją otrzymać.

Firmy pożyczkowe pod tym względem są bardziej inkluzyjne. Oferują szereg szybkich pożyczek online. Jak możemy aplikować o taką pożyczkę? Wchodzimy po prostu na stronę pożyczkodawcy. Następnie wypełniamy formularz, a także wypełniamy oświadczenie o naszych dochodach. Później wystarczy tylko wysłać informacje do firmy pożyczkowej. Obecne produkty są tak zaprojektowane, że pożyczkę można dostać bez konieczności czekania na umowę pocztą. Pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu kilkudziesięciu minut.

Pożyczki internetowe to rozwiązania, które na wskroś zmieniły obraz rynku. Oferują one klientom największą możliwą swobodę, zwłaszcza jeśli mamy na myśli pożyczki na oświadczenie i bez BIK. Dzięki takim produktom możemy bezproblemowo pozyskać gotówkę w kilka minut. Są takie sytuacje, kiedy właśnie ta szybkość działania ma znaczenie zgoła zasadnicze.

Ilona Maciejuk