Jak znaleźć wiarygodne opinie o firmie pożyczkowej?

2014-08-19 16:06:19

Decydując się na pozabankową chwilówkę, warto sprawdzić rzetelność firmy pożyczkowej, z której usług zamierzamy skorzystać. Tylko skąd uzyskać wiarygodne opinie na jej temat?

Pozabankowa pożyczka gotówkowa to prosty sposób na zdobycie potrzebnej gotówki. Firmy pożyczkowe posiadają bogatą ofertę tego typu produktów kredytowych. Największym atutem tego rodzaju instytucji jest także fakt, iż nie stawiają one swoim klientom wygórowanych wymagań formalnych. W praktyce oznacza to tyle, że klient firmy pożyczkowej może liczyć na uzyskanie pieniędzy dużo łatwiej niż klient banku.

Zanim zdecydujemy się na pożyczkę gotówkową, zwykle zastanawiamy się, czy jest to aby w pełni bezpieczne. Wiele słyszy się przecież o parabankach i firmach, które próbują oszukać klientów. Prawdą jest, że na rynku działa sporo podmiotów starających się wyzyskać trudną sytuację konsumentów. Jeśli zdecydujemy się na współpracę z nimi, to może się okazać, że spłacenie kredytu będzie bardzo trudne. Czy w takiej sytuacji rezygnować całkowicie z firm pożyczkowych? Odpowiedź jest jedna: oczywiście, że nie. Trzeba jednak wybierać właściwie. To zaś można zrobić posiadając dostęp do odpowiednich informacji na temat rzetelności danego pożyczkodawcy.

Najlepiej – zanim wybierzemy daną firmę pożyczkową – jest sprawdzić opinie na jej temat w Internecie. Należy przeszukać różne fora internetowe, pytając forumowiczów, jakie mają doświadczenia z danym pożyczkodawcą. Na pewno znajdziemy w sieci mnóstwo wątków, które okażą się pomocne. Wiarygodną opinię o firmie mogą nam także dostarczyć znani nam jej klienci. Dobrze jest więc spytać znajomych o to, jak przebiegała spłata ich pożyczek. Jest to efektywny i stosunkowo mało czasochłonny sposób na weryfikację opinii. Innym rozwiązaniem jest zasięgnięcie rady u ekspertów. Mamy tu na myśli internetowych blogerów i dziennikarzy, którzy chętnie odpowiedzą na nasze pytania. Oczywiście podczas weryfikacji wiarygodności niezbędne będzie sprawdzenie dokładnie proponowanej oferty oraz zabezpieczeń i informacji publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. W efekcie będziemy wiedzieć, czy z daną firmą pożyczkową warto współpracować, czy nie.

Renata Grochowska