Wonga, Provident, Vivus - kto pożyczy najwięcej?

2014-09-01 12:12:32

Firmy pozabankowe działają na zasadzie konkurencji, dlatego ich oferty znacznie różnią się kosztami, maksymalną wysokością pożyczki oraz okresem spłaty. A która z firm pożyczkowych pożyczy najwięcej – Wonga, Provident czy może Vivus?

Na początku należy podkreślić, że najbezpieczniej korzystać z kredytów bankowych, które działają na jasnych zasadach. Prywatne firmy pożyczkowe nie podlegają takiej kontroli jak banki, więc praktycznie mogą robić, co chcą ze swoimi produktami – niemal dowolnie manipulować warunkami umowy, w tym kosztami spłaty. Tak jak banki, firmy pozabankowe rywalizują ze sobą o klientów, a osoby starające się o wsparcie finansowe poza rynkiem bankowym powinny wiedzieć, gdzie mogą otrzymać spore sumy na atrakcyjnych warunkach.

Ostatnio firmy takie jak Wonga.com, Provident oraz Vivus.pl prześcigają się w kwestii reklamowych obietnic dotyczących najniższych kosztów oraz atrakcyjnych warunków spłaty. Oczywiście tak jak i banki, firmy pozabankowe nierzadko traktują oferty reklamowe jako chwyt marketingowy, więc nie należy ograniczać swojej wiedzy na temat danego produktu jedynie do wymienionego źródła.

Provident udziela wsparcia finansowego na 30, 45, 60 oraz 90 tygodni. Przy pierwszej pożyczce można ubiegać się o maksymalnie 7 tys. zł. Klienci, którzy już kiedyś korzystali z usług Providenta, mogą liczyć na nawet 10 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że każdy otrzyma kwotę, o którą się stara, wszystko zależy od indywidualnej oceny sytuacji finansowej wnioskodawcy. Aby dostać dodatkowe pieniądze, wystarczy złożyć wniosek i okazać w instytucji dowód osobisty i - tylko w niektórych przypadkach – dostarczyć zaświadczenie o dochodach.

Wonga.com jest jedną z popularniejszych i większych instytucji pożyczkowych działających przez Internet, korzystają z niej klienci na aż na trzech kontynentach. Wonga.com jest też pierwszą firmą pozabankową, która podpisała umowę z Biurem Informacji Kredytowej i podlega kontroli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Głównego Inspektoratu Danych Osobowych. Jest to więc firma wiarygodna, za pośrednictwem której można otrzymać od 50 zł do 2,5 tys. zł na czas od 1 do 30 dni.

Jeśli chodzi o Vivus.pl, to na jednym z portali finansowych można przeczytać, że firma ta działa jak "anioł miłosierdzia". Wszystko za sprawą darmowej pierwszej pożyczki. Opinie klientów tej firmy są jednak podzielone. W Vivus.pl można pożyczyć do 3,5 tys. zł 

Tomasz Słupczyński