Najlepiej oprocentowane lokaty 1M: wrzesień 2014

2014-09-04 18:32:02

Sprawdzamy, jak we wrześniu 2014 r. przedstawia się oprocentowanie lokat jednomiesięcznych. Czy banki utrzymały oprocentowanie z sierpnia?

Wrzesień, okres po zakończeniu urlopów i wakacyjnych wydatkach na wypoczynek, to dobry miesiąc na rozpoczęcie pomnażania pozostałych oszczędności. Jakie produkty najlepiej wybrać? Gdzie możemy spodziewać się największych zysków?

Jeśli chodzi o oprocentowanie lokat na krótki termin, lokat jednomiesięcznych, to we wrześniu najlepszy zysk proponuje BOŚ Bank w ramach lokaty EKOlokata bez Kantów. Lokatę możemy założyć przez Internet, telefonicznie lub w oddziale. Maksymalnie możemy umieścić na niej kwotę 15 tys. zł. Lokata obowiązuje przez jeden miesiąc i zapewnia oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku.Możemy ją także odnowić na kolejne miesiące. W przypadku zerwania jej przed terminem klient naraża się na częściową utratę odsetek. Jedynym minusem w przypadku tego produktu jest fakt, że aby z niego skorzystać, klient musi założyć sobie w BOŚ Banku Konto bez Kantów.

BNP Paribas również przygotował dla nas w sierpniu ciekawy produkt. Jest nim Prosta Lokata. W jej ramach bank oferuje jednomiesięczną lokatę z oprocentowaniem na poziomie 3 proc. Ma ona charakter odnawialny. Dużym atutem produktu oprócz wysokiego oprocentowania jest maksymalna wysokość wpłaty, która wynosi aż 500 tys. zł. Jeśli chodzi o minimalną kwotę wpłaty, to jest ona również bardzo atrakcyjna. Lokatę możemy założyć tylko w oddziale. Trzeba również pamiętać, że jej przedterminowe zerwanie będzie oznaczać dla nas całkowitą utratę odsetek.

W sierpniu warto zwrócić też uwagę na Lokatę Internetową Plus Banku. Jest to produkt odnawialny oferujący 2,3 proc. zysku w skali roku. Jak sama nazwa lokaty wskazuje, możemy ją założyć drogą internetową i w ten sposób przyspieszyć cały proces. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o maksymalną kwotę wpłaty. Aby skorzystać z oferty, wystarczy minimalnie wpłacić 1000 zł. Jedynym minusem wydaje się tylko groźba utraty wszystkich odsetek w przypadku przedterminowego zerwania umowy.  

Jeśli chcemy poznać więcej analogicznych propozycji depozytów,  warto zajrzeć na stronę porównywarki lokat Comperia.pl.

Ilona Maciejuk