Ile zarobisz na lokacie długoterminowej?

2014-07-22 10:52:47

Długoterminowe lokaty to szansa na większy zysk, ale też konieczność zamrożenia pieniędzy na bankowym koncie. Ile możemy zarobić na takim rozwiązaniu?

Oferty bankowych lokat długoterminowych to gwarancja bezpieczeństwa środków i określonego, stosunkowo wysokiego zysku, jak na ogół tego typu produktów. Obecnie banki oferują bardzo różnorodne oferty, w przypadku których należy uwzględnić między innymi sposób zawierania lokaty, przedział kwotowy depozytu i oczywiście samo oprocentowanie. Co w tej kwestii mają do zaoferowania banki?

W kwestii oprocentowania zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem jest Lokata Mobilna Banku Zachodniego WBK. Jej zawarcie jest możliwe w dowolnym momencie i miejscu, gdyż w tym celu wykorzystujemy aplikację mobilną zainstalowaną na naszym smartfonie. Oczywiście musimy też być klientami banku, czyli posiadaczami rachunku osobistego w BZ WBK. Jeśli spełniamy te warunki, zarobimy 4-proc. na lokacie rocznej. W kwestii przedziału minimalnej i maksymalnej kwoty depozytu, mieści się on w ramach od 1 000 do 10 000 zł. Niestety klient ma możliwość założenia tylko jednej lokaty, która po upływie roku nie jest odnawialna.

Inną interesującą propozycją jest Lokata Mobilna w Plus Banku. W tym przypadku klienci mogą liczyć na 3,6 proc. w skali roku, a sama lokata jest odnawialna. Co więcej, bank oferuje niski próg wejścia – zaledwie 1 000 zł, ale też maksymalna kwota depozytu jest nieograniczona. Do lokaty można przystąpić poprzez skorzystanie z aplikacji mobilnej banku.

Sporo mniej, bo 3,15 proc. oferuje Santander Consumer Bank na Lokacie Direct + Internet. Lokatę można założyć poprzez wypełnienie specjalnego formularza internetowego, po czym następuje kontakt z klientem poprzez Centrum Telefoniczne. Minimalna kwota lokaty wynosi jednak aż 5 000 zł, bank nie narzuca ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu. Niestety, w przypadku zerwania umowy lokaty przed terminem zapadalności, deponent traci prawo do odsetek. Lokata jest odnawialna.

Marzena Kazbieruk