Najlepsze lokaty roczne - lipiec 2014

2014-07-24 12:29:11

Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, sprawdzamy, jakie oferty lokat rocznych przygotowały dla swoich klientów banki w lipcu 2014 roku.

Lokaty bankowe to nieustannie bardzo popularna forma pomnażania posiadanych środków pieniężnych. W większości przypadków klienci decydują się na lokaty krótkoterminowe, które nie zamrażają kapitału na zbyt długi okres, jednak z łatwością znaleźć można pokaźną grupę osób, która w pierwszej kolejności stawia na zysk, dlatego też decyduje się na lokaty długoterminowe. Sprawdzamy zatem, na jakie oprocentowanie mogą liczyć osoby chcące zdeponować swoje środki na okres 1 roku.

Gdy myślimy o depozytach 12-miesięcznych, najatrakcyjniejsze warunki oferuje w lipcu Lokata Mobilna Banku Zachodniego WBK. Lokaty mobilne zyskują coraz większą popularność wśród klientów banków, a przez to znajdują miejsce w ofertach kolejnych ofertach. BZ WBK oferuje 4-procentowy zysk dla lokaty założonej poprzez aplikację mobilną BZWBK24. Minimalna kwota depozytu wynosi w tym przypadku 1000 zł, a maksymalna – 10 000 zł.

Kolejne miejsce w podsumowaniu należy również do Lokaty Mobilnej, tym razem dostępnej w Plus Banku. Na oprocentowanie 3,6 proc. w skali roku mogą liczyć klienci deponujący od 1000 zł. Maksymalna kwota lokaty nie została ustalona. Niestety - w przypadku zerwania umowy przed terminem zapadalności, wszystkie wypracowane odsetki przepadają.

Zdecydowanie większą elastyczność oferuje Lokata Efektywna Idea Banku. W tym przypadku możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,8 proc., a samo zawarcie lokaty możliwe jest drogą internetową lub telefoniczną. Co niezwykle ważne, bank określił tylko minimalną kwotę lokaty, która wynosi 1000 zł. Maksymalnie możemy ulokować w Idea Banku nawet 1 000 000 zł.

Trzecie miejsce w rankingu zajmują jednocześnie Santander Consumer Bank (Lokata Direct + Internet) oraz Volkswagen Bank (Lokata 5 PLUS), choć oprocentowanie dostępne w ramach depozytów (3 proc.)  to najwyższych nie należy.

 

Renata Grochowska