Szukamy najkorzystniejszej lokaty na rok

2014-06-25 14:26:00

Oprocentowanie lokat przy stopach procentowych na niskim - obecnie - poziomie nie zadowala nawet mniej wybrednych klientów. Czy lepsze warunki da się uzyskać, deponując pieniądze na dłużej, np. na rok?

Lokata jest bezpieczną i najbardziej popularną formą oszczędzania. Oferuje ją każdy bank, dla którego stanowi dobre źródło kapitału. Klienci lokujący swoje środki w ramach tych produktów bankowych szukają najwyższego oprocentowania, jednak w dobie niskich stóp procentowych niełatwo jest znaleźć coś naprawdę interesującego. Większość atrakcyjnych ofert bankowych (np. Idea Bank w ramach lokaty proponuje oprocentowanie rzędu 5 proc.) to oferta dla maksymalnej kwoty równej 10 000 zł, mająca tylko zachęcić nowych klientów do korzystania z pozostałych usług banku. Czy możemy liczyć na równie atrakcyjne propozycje dla wyższych kwot?

Lokata Premiere oferowana przez Lions Bank to oferta obecnie najkorzystniejsza na rynku, dlatego zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Bank oferuje klientom lokatę na poziomie 4 proc. w skali roku. Bankowość prywatna ma jednak swoje prawa – otóż minimalna kwota lokaty w tym banku to aż 100 000 zł. Atutem oferty jest brak konieczności zakładania konta osobistego. Oferowane oprocentowanie jest stałe.

Alternatywą dla mniejszych kwot może być depozyt w Idea Banku. Jest on co prawda nieco niżej oprocentowany – na 3,8 proc. - jednak lokatę można założyć od kwoty minimalnej równej 10 000 zł. Osoby zainteresowane ofertą mogą złożyć wniosek poprzez stronę internetową Idea Banku.

Nową propozycją na polskim banku jest lokata z ramienia BIZ Banku. Jest to bank, który wywodzi się z tej samej grupy kapitałowej co FM Bank.  Lokata BIZ PRO zapewnia klientom zysk aż 3,75 proc. w skali roku. Jednakże, aby móc skorzystać z oferty, należy posiadać w banku konto. Minimalna wartość lokaty to zaledwie 1000 zł. Osoby zainteresowane mogą założyć rachunek przez Internet. Środkami, które zostaną ulokowane na lokacie konsumenci mogą zarządzać poprzez wygodną bankowość internetową. To klient decyduje o tym, czy umowa lokaty ma mieć charakter odnawialny. Z poziomu bankowości internetowej klient może wydać dyspozycję przelewu środków na rachunek po zakończeniu depozytu.

Marzena Kazbieruk