Lokaty mobilne zyskują na popularności

2014-07-18 17:03:20

W dzisiejszych czasach Internet to najpopularniejsze źródło informacji. Oprócz ofert mieszkań, wakacji czy pracy, coraz więcej osób poszukuje w nim najkorzystniejszych produktów bankowych, w tym lokat - mobilnych.

Korzystanie z konta internetowego lub internetowych kont oszczędnościowych cieszy się powodzeniem od dłuższego czasu. Za pomocą komputera każdy z nas może sprawdzić swoje saldo, bądź aktualne oprocentowanie lokat bankowych. Instytucje finansowe coraz częściej oferują swoim klientom korzystanie z mobilnych form kontaktu i produktów zakładanych za pomocą aplikacji na smartfony czy tablety. Lokaty mobilne nie dość, że są wygodne dla klientów, to dodatkowo w wielu bankach są wyżej oprocentowane. Zyskuje ten, kto założy lokatę przez Internet.

Lokata mobilna daje korzyści

Jak sama nazwa wskazuje, lokata mobilna to depozyt, który możemy założyć za pośrednictwem sieci przez urządzenie mobilne. W większości banków istnieje także możliwość zrywania lokat online. Codziennie możemy obserwować jak rośnie nam zdeponowana suma. Jest to oczywiście najlepsza alternatywa dla osób biegłych w obsłudze urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety. Do niedawna wiele banków wymagało od klientów zakładania kont osobistych przy okazji e-lokaty. Dzisiaj coraz więcej instytucji bankowych idzie klientom na rękę i oferuje przelew środków automatycznie na rachunek lokaty mobilnej.

Czy e-lokata się opłaca?

Lokaty mobilne zdecydowanie przewyższają swoim oprocentowaniem standardowe lokaty w oddziałach bankowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na regularne wizyty w bankach. Najlepszym sposobem na znalezienie korzystnej lokaty mobilnej jest weryfikacja internetowego rankingu lokat. Przykładem atrakcyjnej lokaty mobilnej jest ta oferowana przez Getin Bank, który proponuje wszystkim klientom 2-miesięczny depozyt oprocentowany na poziomie 4 proc. w skali roku. Maksymalna kwota, jaką możemy ulokować, to 10 000 zł. Lokatę można założyć przez Bankowość Mobilną Getin Mobile.

Ilona Maciejuk