Dokąd po kredyt gotówkowy bez BIK w Lublinie?

2014-07-25 11:31:48

Różnego rodzaju zawirowania finansowe mogą sprawić, że bankowe kredyty staną się dla nas niedostępne. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko poszukać pożyczek bez BIK-u. Jak taką pożyczkę zdobyć, mieszkając w Lublinie?

Problemy finansowe spowodowane nieterminowym regulowaniem zobowiązań wobec banku lub innych instytucji mogą doprowadzić do sytuacji, w której nasza osoba straci reputację rzetelnego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W tej sytuacji drzwi do banków są przed nami zamknięte, a poprawienie wiarygodności kredytowej będzie wymagało dużego wysiłku i przede wszystkim uregulowania wszystkich długów. Zanim uda nam się przywrócić „normalny” stan rzeczy, może się okazać, że będziemy zmuszeni skorzystać z pożyczek bez BIK, czyli bez sprawdzania raportu dotyczącego naszej osoby w Biurze Informacji Kredytowej. Takie produkty oczywiście istnieją i są dostępne w wielu miastach w kraju, a także przez Internet.

Osoby poszukujące pożyczki bez BIK-u w Lublinie powinni-y przede wszystkim określić kwotę, którą będą chciały otrzymać. Pozabankowe firmy pożyczkowe nie są bowiem skłonne pożyczać dużych sum pieniędzy, poza małymi wyjątkami. Największy zastrzyk gotówki, czyli sumę do 10 tysięcy złotych pożyczy nam Provident i Profi Credit. Co ciekawe, nie musimy nawet szukać oddziału tych firm w swoim mieście, a wystarczy kontakt telefoniczny i przedstawiciel pojawi się u nas w domu. W przypadku małych kwot, kilkusetzłotowych, istnieje zdecydowanie więcej możliwości. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż tego typu mikropożyczki charakteryzują się też krótkim okresem spłaty, wynoszącym często nie więcej niż 30 dni.  

Jeszcze innym rozwiązaniem jest wybór pożyczek społecznościowych, które polegają za zawarciu umowy z inną osobą fizyczną, będącą w stanie udzielić nam wsparcia finansowego w zamian za określony procent. Ten nie może być jednak wyższy niż przewiduje ustawa antylichwiarska, a więcej nie może wynosić więcej niż czterokrotność aktualnej stopy kredytu lombardowego NBP. Pożyczki społeczne dają możliwość uniknięcia dodatkowych kosztów, jakie mogą pojawić się w przypadku pożyczek pozabankowych. Mimo wszystko nawet takie rozwiązanie wymaga podpisania stosownej umowy, której treść należy bezwzględnie poznać przed jej podpisaniem.

Emilia Kasińska