Zaplo.pl, czyli pożyczki typu Vivus

2014-08-27 13:59:29

Na rynku pojawił się nowy pożyczkodawca, firma Zaplo.pl, która należy do tego samego właściciela, co inna znana marka na rynku pożyczek pozabankowych – Vivus.pl.

Zaplo.pl to nowy portal z pożyczkami gotówkowymi. Marka należy do grupy finansowej 4finance Group. Ta grupa jest właścicielem znanej marki Vivus.pl, która jest liderem chwilówek na terenie naszego kraju.

Pożyczki na długi termin

Oferta Zaplo.pl skoncentrowana jest wokół pożyczek na dłuższy termin, uzupełniając niejako ofertę tego, co proponuje klientom Vivus.pl. Pożyczki w Zaplo.pl można spłacać nawet przez 12 miesięcy, podczas gdy Vivus.pl ogranicza okres tylko to 30 dni. Kolejną różnicą między oboma podmiotami jest maksymalna kwota pożyczki. W przypadku Zaplo.pl wynosi ona dwa razy więcej niż w  Vivus.pl, a mianowicie 7000 zł. Ze względu na długość okresu spłaty, a także wysokość pożyczek to, co proponuje Zaplo.pl można określić mianem elastycznej pożyczki ratalnej, miast chwilówki.

Od 1000 do 7000 zł

Klient zainteresowany ofertą Zaplo.pl może pożyczyć od 1000 do 7000 zł, z tym, że w przypadku nowych klientów kwota jest ograniczona do maksymalnie 1600 zł. Okres spłaty wynosi minimalnie 3 miesiące. Jeśli chcielibyśmy pożyczyć od Zaplo.pl 7000 zł, to takiej wysokości może być dopiero nasza czwarta pożyczka w tej firmie.

Jak się zarejestrować?

Kto może skorzystać z oferty Zaplo.pl? Aby móc zaciągnąć tu pożyczkę, należy mieć polskie obywatelstwo, wiek od 20 do 75 lat oraz posiadać stały dochód. Warunkiem jest także niefigurowanie w rejestrze dłużników.

Sprawdź też: Zaplo.pl - podsumowujemy opinie na temat pożyczki

W celu skorzystania z pożyczki potrzebne będzie zarejestrowanie się na stronie Zaplo.pl. Wnioskujemy w całości przez Internet. Procedura jest bardzo wygodna i prosta. Zaczynamy od wyboru kwoty pożyczki, liczby rat oraz wypełnienia wniosku. Kolejny krok to przelew weryfikacyjny na kwotę 1 grosza na konto Zaplo.pl. W tytule przelewu umieszczamy następującą informację: „Potwierdzam rejestrację i zgadzam się na umowę pożyczki Zaplo.pl nr (tu nasz numer rejestracji)”. Później Zaplo.pl wydaje decyzję kredytową. Pieniądze zostaną do nas przelana w 15 minut, jeśli mamy konto w Pekao S.A., Banku Millenium, Alior Banku, Getin Banku lub PKO BP.

Plusy vs minusy

Do zalet Zaplo.pl należy zaliczyć przejrzystość oferty, wysoką kwotę pożyczki i długi okres spłaty. Wśród minusów znajdzie się to, że firma współpracuje z małą ilością banków, na których konta pieniądze z pożyczki zostałyby przelane przez Zaplo.pl w krótkim czasie. Warto też dodać, że Zaplo.pl weryfikuje wnioskodawców w BIK-u.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam