Zostań rekinem biznesu - weź udział w III edycji gry VCR

2014-06-30 13:09:00

Pierwsze kroki w biznesie i inwestycjach wcale nie muszą oznaczać podwyższonego stopnia ryzyka bankructwa. Przekonali się o tym uczestnicy gry VCR.

Gra Venture Capital Research to niezwykle ciekawe podejście do nauki zasad inwestowania na giełdzie. Do tej pory miejsce miały już jej dwie edycje, które cieszyły się dużą popularnością, szczególnie wśród studentów. Głównym założeniem gry jest pokazanie sposobów działania funduszy inwestujących w firmy w początkowej fazie rozwoju. W ten sposób uczestnicy mogą zorientować się w zasadach działania rynku, a także poznać przekrój start-up’ów pojawiających się regularnie w różnych dziedzinach gospodarki.

Gra VCR jest grą przeglądarkową i wymaga rejestracji na stronie internetowej organizatora. Uczestnik po przejściu procesu rejestracji otrzymuje do dyspozycji wirtualną walutę, czyli Pythony Dolarów (P$). W trakcie trwania gry musi inwestować pieniądze w taki sposób, aby ostatecznie odnotować jak największy zysk. Wymaga to umiejętności podejmowania trafnych decyzji, dotyczących między innymi zakupu i sprzedaży, jak również wyceny posiadanych spółek. Gra VCR jest grą turową z jasno określonymi zasadami, próbującą możliwie najbardziej realistycznie odwzorować prawidłowości rynku i Funduszy Venture Capital. Przed przystąpieniem do zabawy należy też zapoznać się ze specjalnie przygotowanym poradnikiem, który na poziomie teoretycznym wprowadzi uczestników do gry.

Gra cieszy się niezwykle dużą popularnością i często wykorzystywana jest także jako element prowadzenia lekcji i zajęć z przedsiębiorczości. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że poza zdobyciem wiedzy, którą przekuwamy z teorii na praktykę, możemy też wygrać jedną z nagród. Wśród nich najatrakcyjniejsze wydają się być staże w prestiżowych firmach, ale kuszące będą też liczne nagrody rzeczowe. Cała akcja zyskała wielu sponsorów i partnerów, wśród których bardzo dużą rolę odgrywa Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierająca grę na poziomie nie tylko finansowym, ale przede wszystkim merytorycznym.

Spróbowanie swoich sił w grze VCR to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a jednocześnie zero ryzyka związanego z tradycyjnymi formami inwestowania.

Emilia Kasińska