Szukamy kredytów samochodowych na 0 procent

2014-09-19 10:40:17

Kredyty oprocentowane na 0 procent istnieją! Wystarczy tylko zapoznać się z najnowszymi ofertami promocyjnego banków komercyjnych i tych dedykowanych konkretnym markom pojazdów.

Dla banku oprocentowanie kredytu to możliwość zarobku, głównie z odsetek, które płaci w ratach kredytobiorca. Dla kredytobiorców odsetki od kredytu to największy koszt. Kupujący samochód mogą jednak skorzystać z ofert kredytów, które pozwalają pożyczyć od banku na 0 procent.

Kredyt u dealera

Kredyt z zerowym oprocentowaniem można uzyskać właściwie tylko przy zakupie nowego pojazdu. W salonie samochodowym dealer bardzo często przedstawia oferty kredytów banków proponowanych przez producentów danej marki pojazdu. Klient nie musi korzystać tylko z oferty banku, którego właścicielem jest producent danej marki pojazdu, ale również z alternatywnych ofert innych instytucji finansowych. Atutem kredytów zaciąganych za pośrednictwem dealerów w salonach samochodowych jest możliwość uzyskania dogodnych warunków zakupu upatrzonego auta (często klient zyskuje zniżkę w cenie pojazdu) oraz szybki czas rozpatrywania wniosków kredytowych. Istnieje również możliwość negocjowania warunków kredytu.

Kredyt z zerowym oprocentowaniem

Na rynku motoryzacyjnym korzystać można z kredytów balonowych, które zapewniają oprocentowanie 0 proc. Kredyty balonowe dostępne są przy sporej wysokości wpłacie własnej, najczęściej w wysokości 50 proc. Przy takich kredytach kupujący pojazd wpłaca 50 proc. wartości samochodu już podczas jego zakupu, a drugie 50 proc. ceny spłaca po roku.

Kredyty balonowe różnią się wielkością początkowego wkładu własnego oraz okresem spłaty kolejnych rat balonowych. Przy wkładzie własnym w wysokości 33 proc. ceny auta bardzo często kolejne raty balonowe wynoszą również 33 proc., czyli kredyt spłacany jest przez 2 lata. Przy kredytach balonowych klient może również rozłożyć kolejne raty balonowe kredytu na miesięczne raty, czyli spłacać kredyt balonowy tak jak standardowy kredyt samochodowy, ale wówczas bank naliczy od pozostałej do spłaty kwoty kredytu oprocentowanie, które trzeba będzie spłacić w postaci odsetek doliczonych do miesięcznych rat.

Dokąd po kredyt samochodowy?

Kredyty 0 procent można uzyskać w bankach producentów samochodów, takich jak np.: Volkswagen Bank Polska, Fiat Bank i Toyota Bank. Pozostałe banki również mają często w swoich ofertach kredyty balonowe oraz kredyty samochodowe z różnej wielkości wkładem własnym. Zawsze warto więc rozważyć, która oferta zakupu samochodu w salonie będzie bardziej opłacalna, czy zakup samochodu za gotówkę z różnego rodzaju upustami, zakup samochodu z kredyt z wkładem własnym i spłatą reszty zobowiązania w ratach miesięcznych czy kredyt balonowy oferowany w salonie samochodowym.

Emilia Kasińska