Kredyt samochodowy weźmiesz przez Internet

2014-06-10 11:14:00

Kredyt samochodowy można uzyskać przez Internet, zaoszczędzając dzięki temu sporo czasu. Jak złożyć wniosek o taki kredyt?

Uzyskanie kredytu wiąże się często z wieloma formalnościami. Wydłużają one często znacznie moment uzyskania finansowania na zakup wybranego przedmiotu. Banki wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów i coraz więcej kredytów można pozyskać za pośrednictwem serwisów internetowych poszczególnych instytucji finansowych. W ten sposób bez konieczności wychodzenia z domu można uzyskać odpowiedź o przyznaniu kredytu. Jeśli kredyt nie wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów, wówczas uzyskanie kredytu może zająć nawet kilkadziesiąt minut. Z taką sytuacją można spotkać się przy kredytach gotówkowych. Kredyty samochodowe pozyskiwane online wymagają najczęściej przesłania dokumentów potwierdzających źródło czy wysokość uzyskiwanych dochodów. Przy wnioskowaniu o kredyt przez Internet możliwe jest przesłanie wszystkich niezbędnych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej, co również znacznie skraca czas realizowania procedury kredytowej.

Jak uzyskać kredyt samochodowy online?

Kredyty samochodowe przez Internet kierowane są najczęściej do stałych klientów banków. Pozyskać można je poprzez wypełnienie wniosku kredytowego w serwisie internetowym, w którym klient posiada rachunek bankowy. Po wypełnieniu prostego wniosku, gdzie klient banku wpisuje m.in. podstawowe dane dotyczące wnioskowanej kwoty i podaje dane tożsamości, z klientem kontaktuje doradca z banku, który pomaga w dopełnieniu formalności. Kontakt następuje w formie telefonicznej i pozwala dokładnie zapoznać się z informacjami o niezbędnych do przedstawienia dokumentach, które należy dołączyć do wniosku kredytowego celem kontynuowania procedury związanej z przyznaniem finansowania. Przy wypełnianiu kredytowego niezbędne jest przedstawienie informacji dotyczących kupowanego samochodu, czyli typu pojazdu, modelu, używanego paliwa, roku produkcji, itd. Istotną informacją jest również to, czy samochód jest nowy czy używany.

Umowa i formy zabezpieczenia kredytu

Umowa z bankiem o kredyt samochodowy pozyskiwany za pośrednictwem serwisów internetowych może być zawarta w formie papierowej lub elektronicznej. Forma papierowa, czyli wysłanie dokumentów z umową kurierem do klienta, jest znacznie dłuższa. Forma elektronicznego zawarcia umowy kredytowej jest znacznie szybsza i banki coraz chętniej z niej korzystają. Przy zawieraniu umowy kredytowej elektronicznie warto jest uzyskać wszystkie szczegółowe informacje dotyczące szczegółów umowy od doradcy w banku. Dobrze jest również zapoznać się szczegółowo z umową przedstawioną przez bank.

Marzena Kazbieruk