Pożyczki społecznościowe dostępne nawet dla bezrobotnych

2014-06-11 20:53:00

Pożyczki społecznościowe to produkty kredytowe, z których korzystać mogą nawet osoby bezrobotne.

Pożyczki społecznościowe weszły na polski rynek usług finansowych wielkimi krokami. Jest to niezwykle praktyczna forma pożyczania pieniędzy, która zawitała do naszego kraju z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Pożyczki społecznościowe mają bardzo prosty sposób działania, a jednocześnie są bardzo inkluzyjne, co oznacza, że praktycznie każdy może się o nie starać.

Weźmy dla przykładu sytuację osoby bezrobotnej. Nie ma ona stałych dochodów i może pracować dorywczo na czarno lub nieformalnie. Taka osoba z racji swojej sytuacji nie ma szans na otrzymanie kredytu w banku. Co więcej, może ona mieć nawet problem z otrzymaniem pożyczki w firmach pozabankowych. Co powinna więc zrobić w chwili, gdy bardzo potrzebuje pieniędzy? Rozwiązaniem, które na pewno okaże się najlepszym wyjściem z tej sytuacji, są pożyczki społecznościowe.

Polegają one na tym, że nie pożyczamy od firm ani instytucji, lecz pożyczamy od osób prywatnych, które mają luźne środki i chciałyby zarobić na oprocentowaniu pożyczki. Najciekawsze w przypadku takich pożyczek jest to, że wszystkie szczegóły związane ze spłatą zobowiązania, a także wszystkie szczegóły co do terminów spłaty, są negocjowane indywidualnie z pożyczkodawcą. Jeśli będziemy go w stanie przekonać do tego, że będziemy solidnie regulować należności, żadne procedury nie staną na przeszkodzie w otrzymaniu pieniędzy. To otwiera szereg możliwości przed osobami bezrobotnymi, które mogą być w stanie spłacić pożyczkę terminowo tylko, że system bankowy wyklucza je z obiegu z racji statusu na rynku pracy.

Gdzie takie pożyczki możemy znaleźć? Najłatwiej odszukać je w Internecie. W Internecie funkcjonuje kilka polskich serwisów, które stanowią internetowe platformy powstałe z myślą o tym, aby łączyć osoby poszukujące pieniędzy i takie, które pieniądze chcą pożyczyć. Cały system jest tak zorganizowany, że obie strony są bezpieczne i mogą niejako osobno budować zaufanie wśród użytkowników. Jednocześnie relacje między użytkownikami są regulowane transparentnymi przepisami.

To wszystko razem wzięte sprawia, że pożyczki społecznościowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie dość, że pozwalają ominąć procedury bankowe i te stosowane przez firmy pożyczkowe, które często narzucają zbyt duże koszty obsługi pożyczek, umożliwiając dodatkowo korzystanie z ich usług osobom bezrobotnym.

Ilona Maciejuk