Porównywanie pożyczek parabankowych łatwiejsze, niż myślisz

2014-11-12 16:17:17

Od wielu lat pożyczki parabankowe są bardzo popularne w Polsce. Najłatwiej i najszybciej można je otrzymać przez Internet lub telefon. Teraz, dzięki istnieniu internetowych porównywarek kredytowych, analizowanie ich warunków staje się niezwykle proste.

Na rynku usług finansowych działa bardzo wiele firm, które udzielają pożyczek gotówkowych. Przejrzenie ich stron internetowych oraz porównanie ofert to wręcz karkołomne i żmudne zadanie, a i tak mało prawdopodobne, żeby w tym natłoku informacji nie umknęła nam oferta godna uwagi. Teraz, dzięki porównywarce Comperia.pl, możemy bez problemu zestawić oferty bardzo wielu pożyczek parabankowych w jednym miejscu i w dodatku wygodnie je sortować.

Co to są pożyczki parabankowe?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, kilka słów na temat samych pożyczek parabankowych. Ich istotą jest szybkość decyzji o przyznaniu pieniędzy klientowi, uproszczone formalności i krótszy niż w banku termin spłaty zobowiązania (chociaż, jak będzie można sprawdzić w porównywarce, istnieją firmy pożyczające na dłuższy okres - np. dwóch lat).

Korzystając z takich ofert, zazwyczaj musimy się także liczyć z wyższymi kosztami niż w przypadku zwykłych kredytów bankowych. To jest właśnie cena szybszego dostępu do gotówki i uproszczonych formalności. Warto jednak dodać, że niektóre z firm oferują pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo, chociaż z reguły w niższej kwocie niż kolejne.

Nierzadko akceptowane są również osoby, które mają złą historię kredytową. Jednak nie wszystkie z tych firm pożyczkowych rezygnują z weryfikacji wnioskodawcy w BIK-u.

Nie wolno również mylić takich pożyczek z kredytami. Tych ostatnich mogą udzielać jedynie banki, funkcjonujące na podstawie określonych przepisów i podlegające nadzorowi KNF.

Porównywanie pożyczek

Jak już wspomnieliśmy, dzięki porównywarce Comperia.pl możemy w wygodny sposób zestawić oferty różnych firm pożyczkowych. Do dyspozycji mamy różne filtry, dzięki którym błyskawicznie otrzymamy interesujące nas zestawienie. Możemy np. wyszukać wszystkie szybkie pożyczki, bez weryfikacji w BIK, bez zaświadczeń, kredyt na 1 miesiąc itd.

Wyniki możemy sortować według maksymalnej kwoty, jaką pożyczymy w danej firmie, według maksymalnego okresu kredytowania lub według wymogu weryfikacji w BIK.

Dzięki porównywarce dowiemy się, ile możemy pożyczyć pieniędzy w danej firmie, na jaki okres i z jaką częstotliwością spłaty oraz czy firma dokonuje weryfikacji w BIK-u. Ważny jest również opis oferty, dzięki któremu otrzymamy dodatkowe informacje, jak np. sposób składania wniosków, wysokość pierwszej pożyczki oraz następnych, aktualne promocje itd.

Ilona Maciejuk