Zakra.pl - sposób na tanią pożyczkę społecznościową

2014-05-20 10:32:00

Zakra.pl to kolejny serwis internetowy oferujący pożyczki społecznościowe, które stanowią interesującą alternatywę dla bankowych kredytów.

Zakra.pl to trzeci co wielkości polski serwis pożyczkowy. Na tym portalu każdy zainteresowany może występować w roli pożyczkobiorcy lub pożyczkodawcy. Regulamin określa, że z platformy mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedmioty prawa handlowego.

Zakra.pl oferuje bardzo przejrzysty sposób na pożyczenie komuś bądź dla siebie pieniędzy. Rejestracja jest bardzo uproszczona, pozwalając na dołączenie do grona użytkowników portalu w szybki i wygodny sposób. Jeśli chcemy tylko pożyczać pieniądze innym, to logujemy się jako pożyczkobiorca. Musimy w tym celu uzupełnić specjalny formularz, podając swoje dane osobowe. Te dane dotyczą między innymi źródła dochodu. Fakt, że nie pracujemy jednak na stałe wcale nie uniemożliwia dołączenie do społeczności Zakra.pl. Kolejny etap to zamówienie i opłacenie weryfikacji. Po nim możemy już cieszyć się z naszego konta i aplikować o pierwsze pożyczki. Jeśli chcemy funkcjonować na Zakra.pl w charakterze pożyczkodawcy, to również musimy zrealizować podobną procedurę rejestracyjną. Po jej zakończeniu można bez kłopotu rozpocząć inwestowanie w poszczególne aukcje.

Serwis oferuje szerokie możliwości pożyczania i inwestowania. Relacje między obiema stronami zostały zorganizowane sprawnie i efektywnie dzięki czemu zarówno pożyczający, jak i inwestorzy mogą czuć się bezpiecznie. Dla utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa duże znaczenie ma system oceny poszczególnych użytkowników (tzw. rating). To on jest pierwszą informacją na temat wnioskującego. Dodatkowo, istnieje możliwość zadawania pytań szczegółowych kontrahentom. Co istotne, w serwisie uwzględniane są informacje pochodzące z Biura Informacji Kredytowej. Kontroli podlega także wartość pożyczek. Tylko pożyczkobiorcy sprawdzeni i firmujący się pozytywną historią mogą starać się o wyższe kwoty.

Zakra.pl to serwis, który wciela w życie zasadę pożyczek społecznościowych. Jego zaletą jest szybkość działania i możliwość ominięcia w procesie pozyskiwania dodatkowych funduszy procedur bankowych oraz firm pozabankowych. Dzięki temu narzędziu nawet osoby, które mają problemy z historią kredytową, posiadają możliwość znalezienia pożyczki dla siebie. Dla inwestorów Zakra.pl oferuje z kolei możliwość osiągnięcia sporych zysków finansowych.

Renata Grochowska