Pożyczki bez BIK dla przedsiębiorców w zasięgu ręki

2014-06-11 09:26:00

W przypadku firm niewykazujących dochodów często dochodzi do sytuacji, gdy skorzystanie z kredytów bankowych staje się niemożliwe. Wtedy jedynym ratunkiem wydają się pożyczki bez BIK.

Firmy działające na rynku często borykają się z różnego rodzaju problemami finansowymi. W takich sytuacjach pierwszą drogą ratunku wydają się kredyty bankowe. Jeśli jednak korzystaliśmy już z tego typu wsparcia i nie udało nam się uregulować zadłużenia w czasie przewidzianym w umowie, szybko przekonany się, że informacji o tym znajdzie się w Biurze Informacji Kredytowej. Na nasze nieszczęście korzystają z niego wszystkie banki, a to sprawia, że nasza szansa na zdobycie kolejnego kredytu spada praktycznie do zera. Ratunkiem może być szybkie uregulowanie zaległości, jednak wymaga to od przedsiębiorcy dużego wysiłku i z pewnością także czasu. Z tego powodu często jedynym rozwiązaniem pozostaje znalezienie oferty pożyczek bez BIK.

Pożyczki bez BIK dla przedsiębiorców są udzielane przez różnego rodzaju pozabankowe firmy pożyczkowe. W wielu przypadkach nie korzystają one z informacji gromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej, dlatego też nasza niska ocena w tej instytucji nie wpływa na decyzję kredytową firmy pożyczkowej. Nie oznacza to oczywiście, że niezbędne środki otrzymamy bez przedstawiania jakichkolwiek dokumentów potwierdzających naszą zdolność kredytową. Im większa kwota pożyczki, tym pożyczkodawca będzie wymagał większej ilości dokumentów potwierdzających dochody, a nierzadko także dodatkowych zabezpieczeń. Dla kwoty powyżej 100 tysięcy zł pożyczkodawca może nawet zażądać zabezpieczenia w postaci hipoteki.

Poza tym należy mieć świadomość, że w sytuacji, gdy bank zamyka nam do drzwi do swoich oddziałów i jedyną opcją zostają firmy pożyczkowe, to te chcą wykorzystać całą sytuację i dodatkowo zarobić. Musimy więc wziąć pod uwagę wysokie koszty tego rodzaju niebankowych pożyczek, często wynikające nie tylko z oprocentowania, ale też wielu dodatkowych, w tym ukrytych, opłat. Przed podpisaniem umowy powinniśmy dokładnie przeanalizować jej treść, a także tabelę opłat i prowizji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lepiej od razu odstąpić od umowy.

Emilia Kasińska