Najtańszą pożyczkę online na 5000 zł dostaniesz w...

2014-08-11 14:02:39

Ostatnio prężnie rozwija się rynek pożyczek pozabankowych. Która z firm pożyczkowych zaoferuje najtańszą pożyczkę online na 5000 zł?

Wiele osób jest zainteresowanych braniem pożyczek w szybki, bezproblemowy sposób, a jednocześnie przy zwrocie jak najmniejszej nadwyżki. Często posiłkują się Internetem, poszukując najtańszych pożyczek online, które zamieszczone mogą być nie tylko na stronach podmiotów odpowiedzialnych za udzielanie pożyczek, ale także w różnorodnych porównywarkach. A ile będzie kosztować pożyczka na 5000 zł?

Pożyczka online – dlaczego warto?

Istnieją dwa sposoby na wzięcie pożyczki: tradycyjny, kiedy klient udaje się do placówki danej firmy, a także nowoczesny, w którym wszystko załatwiane jest za pośrednictwem Internetu. Druga z tych form dla wielu osób będzie znacznie bardziej interesująca, głównie z powodu szybkości i prostoty takiej formy pożyczania gotówki. Zwykle wszystko odbywa się bez dodatkowych zaświadczeń, często nawet bez BIK, a w niektórych przypadkach wystarczy tylko SMS. Po porównaniu ofert dostępnych w Internecie i złożeniu wniosku online do wybranej placówki konsultant możliwie najszybciej oddzwania do zainteresowanej osoby, by ustalić szczegóły, po czym pieniądze przelewane są na konto. Gwarantowana oszczędność czasu i wysiłku.

Gdzie będzie najtaniej?

Zakładając, że osoba zainteresowana chce pożyczyć 5000 zł, należy zastanowić się, co będzie dla niej istotne. Z pewnością jest to kwota, jaką ostatecznie przyjdzie jej spłacić w wybranej liczbie rat i przy ich optymalnej wysokości. Żeby się o tym przekonać, warto skorzystać z porównywarki Comperia.pl. W serwisie wśród parametrów wyszukiwania należy ustawić kwotę pożyczki i okres spłaty, wówczas na tej podstawie wyświetlą się najkorzystniejsze oferty. Widnieją tam informacje o maksymalnym okresie spłaty, BIK-u, jak również maksymalnej kwocie pożyczki. Ponadto można znaleźć przy nich także dodatkowe informacje, np. o ubezpieczeniu lub wymaganych dokumentach.

Obecnie jedną z najtańszych pożyczek pozabankowych online na 5000 zł można zdobyć dzięki firmie TAKTO. Maksymalny okres rozliczenia wynosi 2 lata, niezbędna jest weryfikacja w BIK, spłaty następują co miesiąc. Istotne jest jednak to, ile ostatecznie należy spłacić. Okazuje się, po dokonaniu wyliczeń, że jeśli raty mają być spłacane w ciągu roku, będą wynosiły ok. 699 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 181,60 proc. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na to, że pożyczki chwilówki mają znacznie wyższe oprocentowanie niż pożyczki bankowe, choć czasem pozostają jedynym rozwiązaniem, by podreperować domowy budżet.

Emilia Kasińska