Bezrobotny też ma szansę na pożyczkę

2014-04-07 13:33:00

Może wydawać się, że pożyczka dla bezrobotnego to mit, jednakże nic bardziej mylnego, istnieją bowiem oferty kredytowe dla osób pozostających bez pracy.

Jeszcze do niedawna pożyczka dla bezrobotnego była nieosiągalna, ale obecnie, gdy wśród pozabankowych firm pożyczkowych trwa nieustająca walka o klienta, uzyskanie finansowania przez osoby bez stałego zatrudnienia staje się realne.

Dokąd po pożyczkę dla bezrobotnego?

Pożyczek dla bezrobotnych można poszukiwać na giełdzie pożyczkowej Moneyidea. Przeznaczone są one dla osób, których sytuacja finansowa jest na tyle niestabilna, że stają się mało wiarygodne w oczach banku, by mogły otrzymać w nich kredyt. Bezrobotni wnioskodawcy nie mają szans na uzyskanie wsparcia pieniężnego w banku.

Bezrobotny nie może przedstawić najważniejszej dla banku gwarancji, czyli gwarancji stałego zarobku. Nie ma konkretnego wpływu na konto, stąd jego niska wiarygodność kredytowa. Serwis Moneyidea umożliwia uzyskanie pożyczki nawet osobom, które nie posiadają stałych wpływów pieniężnych z tytułu wykonywanej pracy. Adresatami pożyczek udostępnianych przez serwis są również osoby, które nie posiadają dobrej historii kredytowej w BIK-u, a w związku z tym również nie mają szansy na kredyt w banku.

Gdzie szukać pożyczek dla bezrobotnego?

Pożyczka dla bezrobotnego nie musi być mitem. Poszukując właściwej oferty, warto od razu kierować się w odpowiednie miejsca. Bank lepiej od razu ominąć, bo i tak nic w nim nie wskóramy. Lepiej udać się od razu do instytucji pozabankowej lub do prywatnego pożyczkodawcy. Jedynym minusem tego typu usług jest fakt, że oferowane pożyczki dotyczą relatywnie niskich kwot. Bierze się to ze względu na brak stałego zatrudnienia lub brak płynności finansowej wnioskodawcy. Osoba bezrobotna może mieć problem z terminowym, stałym płaceniem wysokich rat, dlatego też zarówno sama kwota pożyczki, jak i rata są stosunkowo niskie.

Firmy pozabankowe nie są nastawione negatywnie do osób bezrobotnych. Widzą w nich klientów, którzy zmagają się z chwilowymi problemami finansowymi. Stąd częsty brak sprawdzania wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej. Firmy pozabankowe oferujące tego typu pożyczki dają szansę osobie z problemami finansowymi na wyjście z nich. Na rozpoczęcie drobnej działalności czy też uregulowanie ciążących zaległości. Złożenie wniosku na stronie Moneyidea sprawi, że klient otrzyma do wyboru kilka propozycji, z których sam wybierze dla siebie najkorzystniejszą.

Pożyczka dla bezrobotnego to mit, ale tylko gdy mowa o kredytach bankowych. Jeśli jednak bierze się pod uwagę również pożyczki pozabankowe i społecznościowe, szanse na uzyskanie finansowania istnieją.

Renata Grochowska