Profi Credit vs Vivus - czyje pożyczki tańsze?

2014-03-31 19:05:00

Pożyczki pozabankowe są ciekawą alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z oferty banków. Sprawdzamy, która firma pożyczkowa oferuje bardziej atrakcyjne warunki - Profi Credit czy Vivus.

Na rynku usług finansowych działa obecnie wiele firm pożyczkowych, które prowadzą działalność pozabankową. Decydując się na skorzystanie z oferty jednej z nich, należy mieć świadomość, że pożyczona kwota często będzie oprocentowana na maksymalnym poziomie dopuszczonym przez ustawę antylichwiarską, a ta wynosi czterokrotność aktualnej stopy lombardowej NBP. Różnica między kosztami ponoszonymi za obsługę pożyczki w różnych firmach pożyczkowych będzie jednak związana z dodatkowymi opłatami (głównie wysokością prowizji za udzielenie finansowania), jakie zaproponuje wnioskodawcy dany pożyczkodawca.

Obecnie jedną z najaktywniej działających firm pozabankowym na rynku finansowym jest Vivus. Z jej usług mogą skorzystać osoby między 20 a 75 rokiem życia. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki wynosi 1400 zł i co ciekawe, jeśli spłacimy ją w ciągu pierwszych 30 dni, nie poniesiemy żadnego kosztu odsetkowego, ani dodatkowych opłat, czyli rzeczywista roczna stopa procentowa wyniesie w takim przypadku prawdziwe 0 procent. Niestety, z takiej okazji możemy skorzystać tylko jeden raz. Każda kolejna pożyczka będzie już oprocentowana. W przypadku przekroczenia ustalonego w umowie dnia spłaty nawet pierwszej pożyczki, musimy liczyć się z dodatkową opłatą. Dla samej firmy wydłużanie terminu spłaty nie stanowi problemu, jednak wiąże się to oczywiście z koniecznością uiszczenia przez pożyczkobiorcę opłaty za udostępnienie tej możliwości.

Dużą konkurencją dla firmy Vivus jest coraz bardziej popularna firma Profi Credit. Oferuje ona pożyczki dla przedsiębiorców oraz kilka rodzajów pożyczek dla klientów indywidualnych: pożyczkę na oświadczenie, na zaświadczenie lub Pożyczkę Premium. W ramach pierwszej propozycji możemy liczyć na maksymalnie 4 tysiące złotych i okres spłaty wynoszący od 6 do 48 miesięcy. Jeśli interesuje nas wyższa kwota, warto zainteresować się propozycją pożyczki na zaświadczenie, która pozwala na pozyskanie od 2 tysięcy złotych do nawet 9 tysięcy złotych, przy identycznym maksymalnym okresie spłaty - minimalny to 12 miesięcy. Pożyczka Premium to możliwość zdobycia od 9 tysięcy złotych do 25 tysięcy złotych, przy okresie spłaty od 12 do 36 miesięcy.

Jeśli potrzebujemy szybkiej chwilówki, warto rozważyć ofertę proponowaną przez Vivus. Dla osób potrzebujących większej kwoty pożyczki ciekawsza będzie tymczasem propozycja przygotowana przez Profi Credit, jednak należy też mieć świadomość, że wyższa kwota i dłuższy okres spłaty to też wyższy koszt odsetkowy zobowiązania. W połączeniu z opłatami dodatkowymi, RRSO może wzrosnąć do dość wysokiego poziomu.

Marzena Kazbieruk