Provident czy Vivus? Czyje pożyczki wychodzą taniej?

2014-03-27 16:28:00

Wśród wielu firm pożyczkowych jednymi z najpopularniejszych i najbardziej znanych są Provident i Vivus. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się ich ofertom i sprawdzić, która z nich jest tańsza.

Firma Provident działa na polskim rynku finansowym już od dłuższego czasu. Co ciekawe, w odróżnieniu od większości firm oferujących tzw. szybkie pożyczki, Provident określa maksymalną kwotę kredytu na poziomie aż 10 tysięcy złotych, przy 90-tygodniowym terminie spłaty. W przypadku wyboru takiej oferty musimy liczyć się z RRSO sięgającym od 64,30 procent do 67,40 procent. Wszystko będzie uzależnione od tego, czy wybierzemy opcję wypłacenia uzyskanej pożyczki poprzez przelew czy dostarczenia nam gotówki w ramach obsługi domowej. Całkowita suma do zwrotu przy pożyczce na maksymalną kwotę i przy maksymalnym okresie kredytowania wyniesie w takich przypadkach od 15 121 zł do 21 481 zł. Mimo wysokiego kosztu należy podkreślić fakt, iż firma nie stosuje żadnych dodatkowych i ukrytych opłat, dzięki czemu klient od samego początku wie, jaką kwotę będzie musiał spłacić.

Oferta firmy Vivus opiewa na znacznie mniejsze kwoty, jednak w określonych przypadkach może być korzystniejsza. Tak będzie w sytuacji, gdy korzystamy z usług tej firmy po raz pierwszy. Maksymalna dostępna kwota pierwszej pożyczki to wprawdzie tylko 1400 zł, jednak jeśli spłacimy ja w ciągu 30 dni, nie zostaną na nas nałożone żadne odsetki ani inne opłaty, w związku z czym RRSO wyniesie 0 procent. W przypadku każdej kolejnej pożyczki musimy już nastawić się na ponoszenie odpowiednich kosztów, ale będzie to też umożliwiało zaciąganie wyższych pożyczek, do maksymalnego poziomu 3500 zł. Vivus daje klientom możliwość przedłużenia terminu spłaty, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

Obecnie na polskim rynku można znaleźć naprawdę wiele firm pożyczkowych, które oferują rozwiązanie możliwe do dostosowania do potrzeb i możliwości klientów. Warto jednak pamiętać, że poza ofertami promocyjnymi, koszty takich pożyczek mogą sięgać dość wysokiego poziomu.

Ilona Maciejuk