Dokąd po kredyt na quada?

2014-03-31 20:31:00

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej osób marzy o własnym motocyklu lub quadzie. Comperia.pl doradza, który bank pomoże spełnić te marzenia z pomocą taniego kredytu lub leasingu.

Wśród wielu produktów bankowych, za pomocą których możemy sfinansować zakup quada, na pierwszy plan wysuwa się kredyt samochodowy. Choć jego nazwa zdaje się jasno wskazywać, że jest to kredyt przeznaczony na zakup samochodu, to znaczna większość banków umożliwia wykorzystanie go także do zakupu motocykli i quadów. Niektóre z nich dopuszczają jako cel zakupu nawet jacht, więc jak widać, pole do popisu jest dość duże.

Jedną z najciekawszych propozycji w temacie kredytów samochodowych przedstawił dla swoich klientów mBank. Posiadacze rachunku w tym banku mogą liczyć na nisko oprocentowany kredyt samochodowy online z ubezpieczeniem. Jako podstawę przyjęliśmy, że interesuje nas całkowite sfinansowanie pojazdu o wartości 20 tysięcy zł. W mBanku otrzymamy taki kredyt z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 6,48 procent (RRSO). Prowizja banku wynosi jeden procent wartości kredytu. Na uwagę zasługuje szybkie rozpatrzenie wniosku i przelanie pieniędzy na konto (w przypadku pozytywnej decyzji) w ciągu zaledwie 15 minut. Niestety, z oferty tej skorzystać mogą tylko posiadacie konta osobistego w mBanku.

Inną propozycją jest kredyt gotówkowy Santander Consumer Banku. W tym przypadku możemy liczyć na rzeczywista roczną stopę oprocentowania na poziomie 8,1 procent, przy 2-procentowej prowizji. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia powiązanego z kredytem, możemy liczyć na obniżenie oprocentowania. Kolejną zaleta tego kredytu jest możliwość skredytowania nawet 150 procent wartości pojazdu.

Alternatywą dla kredytów samochodowych pozostają oczywiście kredyty gotówkowe. Ich zaletą będzie w wielu przypadkach uproszczona procedura kredytowa, a przede wszystkim dowolność w dysponowaniu otrzymanymi pieniędzmi. Kredyt samochodowy, nawet jeśli daje dość duże pole manewru, wciąż pozostaje kredytem celowym. Wadą kredytu gotówkowego będzie jednak wyższe oprocentowanie. Tutaj różnica będzie wynosiła kilka punktów procentowych, co w skali kilku rat da znacznie wyższy koszt odsetkowy kredytu.

Ilona Maciejuk