Pilnie potrzebna pożyczka na 1000 zł?

2014-03-31 16:27:00

Dzięki niewielkim kredytom w prosty sposób można wyjść szybko z tarapatów finansowych. Jeśli poszukujesz taniej pożyczki na 1000 zł, przygotowaliśmy małą podpowiedź, w której instytucji zapłacisz za nią najmniej.

Pożyczki oraz kredyty gotówkowe powstały z myślą o kupnie różnego rodzaju ruchomości (sprzęt AGD, samochód, komputer, meble etc.). Te instrumenty finansowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów, ponieważ pozwalają na łatwe uzyskanie pomocy pieniężnej. Co istotne, nawet na stosunkowo niskie kwoty np. na 500 lub 1000 zł.

Sprawdź też: Dokąd po pożyczki bez dochodu?

Jeśli potrzebujesz szybko zdobyć 1000 zł na własne potrzeby, to możesz wybrać między pożyczką a kredytem gotówkowym. Różnica między tymi dwoma rodzajami produktów bankowych nie polega tylko na samej nazwie. Warto mieć na uwadze to, że kredyty są udzielane tylko przez banki i SKOK-i, pożyczki mogą być zaś udostępniane także przez rozmaite firmy pożyczkowe.

W przypadku kredytów na 1000 zł konsumenci mogą wybierać spośród bardzo szerokiego spektrum propozycji kierowanych przez banki. Co więcej, są to produkty atrakcyjne pod względem warunków. Koszt całkowity takiego produktu w skali roku waha się od 1065 zł do 1150 zł. Jest on uzależniony oczywiście od oferty banku oraz od warunków spełnianych przez samego wnioskodawcę. Warunki spłaty zobowiązania zależeć będą od samej zdolności kredytowej klienta włącznie z jakością jego historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Często dzieje się tak, że im lepsza historia kredytowa konsumenta, tym atrakcyjniejszą propozycję kredytową przedstawi mu bank.

Sprawdź też: Gdzie wziąć kredyt bez BIK-u?

To właśnie zakres kosztów i warunków przyznania finansowania tak bardzo odróżnia kredyty od pożyczek gotówkowych. Chcąc pożyczyć od banku 1000 zł, trzeba liczyć się z tym, że nasza sytuacja finansowa zostanie raczej dokładnie prześwietlona. Jeśli zaś idzie o zaciąganie pożyczek w firmach pozabankowych, nie jesteśmy narażeni już na tak rygorystyczne kryteria oceny zdolności i wiarygodności kredytowej. To właśnie z tego względu pożyczki tego typu cieszą się dużym powodzeniem. Często wręcz poszczególni pożyczkodawcy starają się przyciągnąć uwagę klientów reklamowaniem ich produktów finansowych jako pożyczki bez BIK lub pożyczki na dowód. Na polskim rynku pożyczkowych znajdziemy coraz więcej firm oferujących tego typu usługi, bez sprawdzania raportów o kliencie w BIK. Decydując się na współpracę z nimi, należy pamiętać o tym, że koszty pożyczki pozabankowej zazwyczaj będą wyższe od kosztów kredytu gotówkowego, który uzyskać możemy w banku.

Emilia Kasińska