Po pozabankową pożyczkę dla firmy bez zaświadczeń idź do...

2014-03-06 14:00:00

Pożyczki pozabankowe kierowane są przeważnie do osób prywatnych. Jednak można też postarać się o pieniądze bez zaświadczeń dla firmy od prywatnych firm pożyczkowych lub ze SKOK-ów.

Większość firm pozabankowych udzielających pożyczek bez zaświadczeń kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. Tylko niektóre, np. Provident, umożliwiają otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń także przedsiębiorcom. Jakie są warunki tego typu umów?

Pożyczka dla Firmy z Providenta

Firma, która zgłosi się do Providenta po pożyczkę bez zaświadczeń, może liczyć nawet na kwotę 10 tys. zł. Dużymi atutami oferty są bardzo szybka decyzja kredytowa oraz wysoka akceptowalność wniosków składanych przez klientów. Provident obiecuje, że złożenie wniosku i wypłata gotówki może odbyć się w ciągu jednego dnia. Nie potrzeba przedstawiać żadnego zaświadczenia o zarobkach lub zaświadczenia z ZUS-u lub urzędu skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkami. Aby otrzymać pieniądze w ramach pożyczki, wystarczy okazać dowód osobisty, wydruk z CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), a także należy posiadać adres email. Pożyczkę dla firm można także wliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Każdy klient raz w miesiącu otrzyma dokument księgowy „Potwierdzenie transakcji” na wskazany przy zawarciu umowy adres email.

Mikrolinia w SKOK-u Stefczyka

Mikrolinia to pożyczka dla firm, którą oferuje SKOK Stefczyka. W jej ramach można otrzymać pomoc nawet do kwoty 6 tys. zł. Warunki, które powinien spełnić klient, aby SKOK zaakceptował wniosek, to posiadanie rachunku firmowego w banku lub SKOK-u od przynajmniej 6 miesięcy. Decyzja o przyznaniu pożyczki odbywa się wyłącznie na podstawie obrotów na koncie firmowym. Jeżeli klient posiada konto firmowe w SKOK-u krócej niż 6 miesięcy, ale przeniósł je z innego banku, wystarczy, że udokumentuje operacje finansowe przeprowadzane na dawnym rachunku. Kwotę Mikrolinii można powiększyć nawet do 10 tys. zł, jednak da się to zrobić tylko gdy wnioskuje się o ratalną pożyczkę gospodarczą. Jeżeli jednak chodzi o wspomnianą pożyczkę, to przedsiębiorca nie może liczyć na to, że otrzyma ją bez zaświadczeń. W tym wypadku konieczne będzie dodatkowo przedstawienie dokumentów rejestrowych i finansowych firmy.

Za i przeciw

W przypadku pozabankowych pożyczek dla firm bez zaświadczeń za plus można potraktować szybkość i łatwość w dostępie do gotówki. Każda firma może potrzebować natychmiastowego uruchomienia dodatkowych środków, więc jest to warte rozważenia. Trzeba jednak uważać na wysokie oprocentowanie, ponieważ pożyczki pozabankowe bardzo często wiążą się z wysokimi odsetkami. W przypadku SKOK-ów oferty kredytowe są już dużo bardziej zbliżone cenowo do tych oferowanych przez banki.

Marzena Kazbieruk