Promocja pożyczek w Lendon

2014-03-03 16:00:00

W marcu 2014 r. klienci firmy Lendon mogą liczyć na pożyczkową promocję. Firma obniżyła oprocentowanie chwilówek dla nowych klientów o 50 proc., a dla stałych klientów - o 10 proc., 15 proc. lub 30 proc.

Lendon.pl jest jedną z wielu firm z sektora pozabankowego, która udziela niewysokich pożyczek przez Internet. Przy pierwszej pożyczce klient może liczyć na kwotę dość niewielką, bowiem na maksymalnie 500 zł. Jednak już w przypadku drugiej i każdej kolejnej umowy firma oferuje nawet do 3 tys. zł. Czy jednak się to opłaca?

Marcowa promocja

Nie od dziś wiadomo, że promocja najlepiej przyciąga klientów. Taką strategię jeszcze przed marcem 2014 r. przyjęła firma Lendon.pl, która proponuje swoim klientom atrakcyjniejsze, niż standardowe, umowy pożyczkowe. Na co może liczyć klient, jeżeli zechce zgłosić się do niej po pieniądze? Oprocentowanie obniżone o połowę względem okresów nieobjętych promocją. W przypadku pożyczki na kwotę 500 zł (maksymalna kwota objęta promocją) na okres 30 dni do oddania pozostaje 63 zł odsetek zamiast 126 zł. Oznacza to, że w skali miesiąca RRSO pożyczki wynosi 324 proc. Niestety, promocja obejmuje jedynie nowych klientów, czyli tych, którzy nigdy wcześniej nie wspomagali się finansowaniem z Lendon. Stali klienci muszą liczyć się z tym, że spłacą całość oprocentowania. Stali klienci firmy mogą jednak liczyć na inną promocję, a jest nią bonus w postaci obniżki oprocentowania kolejnych pożyczek.

Warunki uczestnictwa

Aby skorzystać z promocji firmy Lendon.pl dla stałych klientów, wystarczy spełnić kilka prostych warunków. Przede wszystkim należy zarejestrować się na stronie internetowej firmy - przypomnijmy, że promocja trwa do 31 marca 2014 r. Po drugie, należy mieć w pełni uregulowane poprzednie zaległości. Po trzecie, trzeba posiadać na koncie co najmniej jedną spłaconą pożyczkę w Lendon.pl - wówczas klient otrzymuje 10-procentowy rabat zbijający standardowe oprocentowanie pożyczki. Kolejne progi obniżek można osiągnąć po skorzystaniu z większej ilości produktów firmy.

Opłacalność pożyczki z Lendon.pl

Jeżeli szukamy finansowania w firmach pozabankowych, z pewnością możemy znaleźć tańsze opcje niż promocja pożyczki w Lendon. Obecnie co najmniej kilka firm jest chętnych do tego, by pożyczyć gotówkę (pierwsza pożyczka) bez żadnego oprocentowania. Należą do nich m.in. Vivus, Filarum i OK Money. W Vivus można liczyć na bezprocentowe pożyczenie nawet do 1400 zł do 30 dni, w pozostałych dwóch firmach jest to maksymalnie 500 zł do 30 dni. Oferta Lendon na tym tle wypada dość blado, nawet mimo promocji. Jednak już biorąc pod uwagę firmy, które naliczają oprocentowanie nawet w pierwszych kredytach, wówczas lepiej skorzystać z promocji Lenon.pl. Dla porównania VIA SMS za pożyczenie 500 zł na 30 dni oczekuje zwrotu 575 zł.

Marzena Kazbieruk